Kur fillojnë shitjet e Black Friday?


Black Friday është ngjarja më e madhe e vitit për shopping dhe është afruar shumë. Zyrtarisht, Black Friday 2019, mbahet më 29 nëntor.

Por, nuk është e domosdoshme të prisni Black Friday për të përfituar nga zbritjet masive. Në fakt, shumë shitës me pakicë tashmë kanë njoftuar për disa zbritje të mëdha në një gamë të gjerë të produkteve interesante- kështu që pavarësisht se çfarë po kërkoni, duhet të ketë diçka në dispozicion për ju.

Kur fillojnë shitjet në Black Friday?

Data e fillimit të shitjeve ndryshon nga shitësi me pakicë, kështu që duhet t’i mbani sytë hapur për zbritjet në javët para ngjarjes aktuale.

Në fakt, disa shitës me pakicë tashmë kanë njoftuar zbritje të mëdha, si për shembul, shitësi amerikan me pakicë Walmart. Kështu që nëse shihni një produkt që ju pëlqen, ia vlen ta blini tani dhe të relaksoheni për Black Friday. Mund të merrni një TV Samsung 4K me 75 inç për 600 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Po vjen Black Friday. Si të përfitoni nga Shqipëria?

Amazon është një shitës me pakicë që ka njoftuar disa zbritje masive në prag të Black Friday. Këto zbritje përfshijnë produktet elektronike, zbritje në veshje etj…

Pra, kur fillojnë shitjet e Black Friday? Ato tashmë kanë filluar. Por, pjesa më e madhe e zbritjeve do të transmetohet drejtpërdrejt në mëngjesin e 29 nëntorit. Kështu që, nëse vërtetë dëshironi t’i shfrytëzoni zbritjet më të mëdha në treg, do të duhet të prisni deri atëherë.

Shumë nga zbritjet e Black Friday do të transferohen drejtpërdrejtë në mesnatë…

Ndoshta zbritjet më të mëdha në Black Friday dhe Cyber ​​Monday janë në teknologji, dhe këtë vit ka të ngjarë të mos jetë ndryshe. Priten zbritje masive në TV 4K, laptopë Apple, pajisje shtëpiake inteligjente dhe më shumë. Nëse dëshironi të blini produkte të reja të teknologjisë ose nëse thjesht jeni të interesuar për teknologji, pothuajse me siguri do të ketë diçka të mirë për ju.

Edhe llojet e tjera të produkteve do të kenë zbritje të mëdha gjithashtu. Produktet e bizhuterisë dhe modës zakonisht kanë më shumë zbritje kur bëhet fjalë për shitjet e Black Friday.

Për të mësuar më shumë rreth zbritjeve të të Premtes së Zezë, shikoni faqet kryesore të shitësve me pakicë si Amazon, Walmart, Best Buy, Target, Nordstrom dhe Bloomingdale.

Forbes

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale