Po vjen Black Friday. Si të përfitoni nga Shqipëria?


 

Shkruar nga Romilda Dushi, Menaxhere marketingu, BuyToAmerica

Black Friday vitet e fundit është bërë e famshme për mundësinë e blerjeve. Kush nuk do të donte të kishte gjithë markat e preferuara me uljet më të pabesueshme?! Ulje që shkojnë deri në 80%. Është parajsa për të gjithë ne që jemi të apasionuar me Blerjet Online.
Por, ndonjëherë është pak problem të gjejmë vendet e duhura dhe tregu amerikan, nuk është shumë i njohur për ne.

Mos u shqetësoni!
Kam përgatitur guidën perfekte për ju. Kështu nuk do të humbisni kohë të çmuar duke kontrolluar ku të blini. Por, ta shpenzoni atë kohë duke përzgjedhur gjithë produktet që dëshironi.

Le të  fillojmë:

 1. Gjigandët e E-commerce
  Aty ku mund të gjeni gjithçka që dëshironi. Mendojini si Qendra Tregetare Online, por pa lodhjen fizike që të duhet për të vizituar të gjitha dyqanet. Gama e produkteve është e pafundme dhe duke eksploruar, mund të gjeni dhe produkte që nuk mendonit kurrë që mund t’ju duheshin.

Amazon Target

 1. Elektronike
  Dy dyqanet më të rëndësishme të Elektronikës në USA nuk mund të mbeten prapa këtë Black Friday me uljet. Këto dy dyqane do t’ju këshilloja t’i rivizitoni dhe për Cyber Monday sepse ofertat do vijojnë.

Best Buy NewEgg

 1. Outlete

Ku ka kombinim më të bukur se sa Super Outlete, duke u shtuar dhe Super Ulje. Këto dy dyqane të japin mundësinë të vishesh dhe të kesh produkte nga firmat më të mirënjohura, me çmime shumë të pranueshme nga buxheti i gjithëkujt.

Neiman Marcus Nordstrom

 1. Femra
  Jam e sigurt që nëse përdorni të paktën një rrjet social, do e njihni FashionNova. Kombinimi i cilësisë, stilit dhe super çmimeve, është arsyeja që është kaq e dëshiruar nga VIP-at e mbarë botës, si rrjedhojë dhe e çdo femre.
  Ndërsa për Victoria’s Secret nuk besoj se kam çfarë të shtoj, duke qenë se është Lider në industrinë e saj.

FashionNova Victoria’s Secret

 1. Meshkuj
  Do të ndihej i veshur chik çdo mashkull, nga këto dy firma. Ofrojnë një variacion stilesh, ku çdokush e gjen veten.

Tommy Hilfiger Guess

 1. Fëmijë
  Të gjithë e dimë sa të kushtueshme mund të jenë veshjet e fëmijeve dhe duke parë sa shpejt rriten, ndonjeherë të duken sikur i veshin vetëm një herë. Këto dy dyqane ofrojnë cilësinë më të mirë për fëmijet tuaj duke mos harruar dhe “rehatinë” e portofilit tuaj.

Carters OshKosh

 1. Këpucë
  Një pjesë e madhe e jona e duan shumë sezonin Vjeshtë-Dimër. Sa i bukur, është aq dhe i “parehatshëm”. Shirat e vazhdueshme të bëjnë të jesh gjithmonë në kërkim të këpucëve më të mira waterproof. Prandaj dhe përzgjodha këto dyqane. Jam e sigurt që do gjeni këpucët perfekte për këtë sezon.

Ugg Zappos

 1. Aksesorë
  Dy nga liderat në industrinë e orëve dhe jo vetem, këtë Black Friday ju japin mundësinë të shtoni në koleksionin tuaj të aksesorëve një produkt të tyrin pa vënë në “siklet” portofilin tuaj.

Michael Kors Fossil

 1. Sport
  Ne kemi në garderobën tonë një kostum sportiv që në fundjavë mund ta veshim dhe të shijojmë rehatinë e tyre. Nese nuk e keni tashmë, kjo është mundësia më e mirë që të bëni tuajin një prej tyre, ose dhe më shumë se një.

Puma Nike

 1. Makeup
  Dy liderët amerikanë të makeup-eve këtë Black Friday ju ofrojnë brandet më të mira me super ulje. Do ju këshilloja t’i hidhnit një sy, sepse unë e di për vete që do shpenzoj gjithë kursimet atje.

Ulta Sephora

Mos mendoni se harrova t’i përgjigjesha pyetjes më të rëndësishme. Mirë i pamë, por si t’i blejmë dhe më pas si do t’i sjellim në Shqipëri pa paguar shifra marramendëse?!  BuyToAmerica është një përgjigjie shumë e mirë e kësaj pyetje. Kur bëni blerjen mjafton të vendosni adresën e magazinës së tyre në USA dhe ata jua sjellin pakon tuaj kudo të jeni.

Për më tepër, përfitoni 20% Ulje në transportin tuaj të parë si dhe bashkim falas të të gjitha pakove tuaja, në një të vetme, për të ulur koston etTransportit.

Bonus! Stafi i BuyToAmerica është i gatshëm dhe për çdo pyetje që keni mund t’i kontaktoni në chatin e faqes si dhe në numrin e telefonit +355676038190.

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale