Krijoni katalogë me WhatsApp Business dhe shisni më shumë këto festa - Business Magazine Albania

Krijoni katalogë me WhatsApp Business dhe shisni më shumë këto festa

WhatsApp Business

Funksionaliteti që ju lejon të ndani produktet dhe shërbimet tuaja në WhatsApp pa pasur nevojë t’i dërgoni ato një nga një veç e veç është tashmë i disponueshëm. Me Katalogët (catalogs) ju mund të vendosni imazhet, çmimet dhe përshkrimet në mënyrë që klientët tuaj t’i shohin ato. Përfitoni nga ky opsion këtë fundvit.

Tani mund të krijoni katalogë të produkteve dhe shërbimeve tuaja dhe t’i ndani ato midis kontakteve tuaja pa pasur nevojë t’i dërgoni ato një nga një. Ky është funksionaliteti më i ri i WhatsApp Business: Catalogs, i cili do ta bëjë më të lehtë për ju të shfaqni ofertat tuaja midis klientëve tuaj.

Sipas hulumtimeve të fundit në Facebook, 30% e meksikanëve mezi presin të planifikojnë shumicën e blerjeve të tyre këtë sezon nga pajisjet e tyre mobile. Dhe ju jeni ende në kohë dhe përfitoni nga ky mjet përpara sezonit të festave.

Në një intervistë, Amrit Pal, menaxher i produkteve WhatsApp, shpjegoi se funksionaliteti vepron si një dyqan ku një pronar biznesi mund të tregojë dhe të ndajë gjithçka që shet. Kështu, klientët mund të shfletojnë lehtësisht dhe të zbulojnë diçka që do të donin të blinin.

Lexoni: 6 Karakteristika të WhatsApp fantastike për pronarët e bizneseve të vogla

Ky funksionalitet i ri ndihmon gjithashtu një klient që të mos largohet nga biseda dhe të vizitojë një faqe interneti të jashtme për të parë katalogun e produkteve dhe shërbimeve. Ndërsa pronari i biznesit mund të ofrojë shërbim më të mirë.

“Funksionaliteti Catalogs arrin lidhje më të mira midis pronarëve të bizneseve dhe klientëve të tyre. Si pronar ju lejon të ngarkoni deri në 500 imazhe, në të cilat mund të shtoni informacione për produktin, si përshkrime dhe çmime,” shpjegon Amrit.

Hapat për përdorimin e Catalogs:

  1. Hapni WhatsApp Business
  2. Shkoni te cilësimet e kompanisë (settings)
  3. Zgjidhni Katalogun (Catalog) (nëse nuk shfaqet, do t’ju duhet të përditësoni aplikacionin tuaj)
  4. Shtoni produktin ose shërbimin. Prekni butonin + për të shtuar imazhe të produkteve që dëshironi të shfaqni. Shtoni një emër dhe përshkrim të shkurtër për secilin. Ju gjithashtu mund të shtoni linqe dhe kodin e secilit produkt dhe t’i jepni save. Katalogu juaj është gati.
  5. Ndani këto produkte me klientët tuaj direkt nga katalogu.

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0