COCA-COLA FESTON 30-VJETORIN E SAJ NË SHQIPËRI - Business Magazine Albania

COCA-COLA FESTON 30-VJETORIN E SAJ NË SHQIPËRI

COCA-COLA FESTON 30-VJETORIN E SAJ NË SHQIPËRI

Coca-Cola shënoi 30-vjetorin e pranisë në Shqipëri, si marka me rrënjë të forta në stilin e jetës shqiptare dhe si një kontribuese krenare në rritjen ekonomike të vendit. Festa u mbajt në Piramidën e Tiranës më 19 maj, pikërisht ditën në të cilën fabrika e prodhimit nisi punën për herë të parë në vitin 1994, e nderuar nga prania e Kryeministrit z. Edi Rama, përkrah institucioneve, klientëve dhe partnerëve të saj.

Piramida e Tiranës, simbolizon një urë lidhëse mes së kaluarës së Shqipërisë dhe vizionit të saj për të ardhmen. CCBS, i vetmi partner zyrtar prodhon dhe shpërndan produktet e The Coca-Cola Company në treg, e sheh këtë pikë si një hapësirë ​​të rëndësishme ku kujtohet rrugëtimi nga fillimet e viteve ’90 deri në një të tashme zhvillimi dhe investimesh të vazhdueshme, me një vizion të qartë edhe përsa i përket agjendës së qëndrueshmërisë afatgjatë.

Kryeministri çmoi eventin edhe duke ndarë interpretimin e tij artistik në kuadër të 30 viteve të Coca-Cola në vend, e cila konsiderohet si lidhje e veçantë mes një marke të ndërkombëtare si Coca-Cola dhe Shqipërisë.

Një dolli e paharrueshme u ngrit me kanaçe Coca-Cola të krijuara vetëm për këtë rast. për të festuar arritjet e së kaluarës dhe me vullnetin për të qenë pjesë e së ardhmes së lulëzuar të Shqipërisë.

Lexo edhe:Tre arsye për të bërë gëzuar me Coca-Cola. Tri dekada në Shqipëri

Në vijmësi të këtij momenti institucional, protagonistja e mbrëmjes në sheshin Nënë Tereza u bë muzika, duke u dhënë të gjithë ndjekësve të pranishëm, mundësinë për të brohoritur me një Coca-Cola talentin e yjeve shqiptarë, si Elvana Gjata, Ylli Limani, Mc Kresha dhe Lyrical Son.  

Shembull tjetër ky i ‘Magjisë së Vërtetë’ që Coca-Cola sjell në momentet që ndajmë së bashku, si koncerte apo ndeshje futbolli.

Presidenti i Coca-Cola Bottling Shqipëria, z. Luca Busi gjatë fjalës së tij deklaroi: 

“Ne jemi krenarë dhe të nderuar nga prania e Kryeministrit, e vlerësojmë mirënjohjen në lidhje me prezencën e Coca-Cola në Shqipëri. Ky përvjetor, në vend që të jetë i orientuar drejt së kaluarës, është një formë që CCBS të forcojë edhe më tepër vizionin e saj ambicioz për një të ardhme të përbashkët, duke siguruar kontributin e saj të përditshëm në rritjen ekonomike, duke sjellë një perspektivë konkrete dhe të re në aspektin e zhvillimit të biznesit si dhe angazhimit tonë drejt qëndrueshmërisë.”

Zëvendës Presidentja Organizative për Italinë dhe Shqipërinë nga The Coca-Cola Company, znj. Phillipine Mtikitiki dha gjithashtu një deklaratë në lidhje me 30-vjetorin e Coca-Cola në Shqipëri. 

“Suksesi i Coca-Cola në të gjitha vendet në të cilat ajo operon buron nga bashkëpunimi i vazhdueshëm me partnerët tanë të shisheve dhe prodhimit, lidhja e tyre e fortë me tregun dhe aftësisë së tyre për të formësuar ofertën e produkteve tona sipas shijeve dhe pritshmërive të konsumatorëve. Ndihemi vërtet krenarë që Coca-Cola është bërë kaq shqiptare në 30 vitet e fundit, falë punës së përditshme të njerëzve të CCBS në të gjithë vendin dhe shqiptarëve që zgjedhin një Coca-Cola në momente freskimi, gëzimesh të përbashkëta e gjallërie.”- deklaroi Phillipine Mtikitiki. 

Si pjesë e këtij përvjetori, Coca-Cola krijoi një fushatë për të festuar këtë moment historik dhe për të theksuar lidhjen e ngushtë me vendin tonë.

“Për çdo gëzuar që kemi bërë, të tjera na presin.” 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0