Tre arsye për të bërë gëzuar me Coca-Cola. Tri dekada në Shqipëri - Business Magazine Albania

Tre arsye për të bërë gëzuar me Coca-Cola. Tri dekada në Shqipëri

Tre arsye për të bërë gëzuar me Coca-Cola. Tri dekada në Shqipëri

Arritjet janë ato momente që na plotësojnë dhe mbeten gjatë në kujtesën tonë. Padyshim, janë ato çaste që ne i ndajmë me miqtë e zemrës. Këto arritje sjellin me vete festë, hare dhe momente të lumtura për të cilat bëjmë gëzuar në tavolinat tona familjare apo me miq! Një sfidë e nisur në rrjetet sociale nga futbollisti shqiptar, Renato Malota na kujtoi se janë pikërisht këto momente që na bëjnë bashkë për të bërë ‘Gëzuar’. Duke hapur një kanace Coca-Cola Zero, Malota ftoi kolegun e tij, futbollistin Andi Lila, për të ndarë një moment të rëndësishëm në karrierën e tij. Duke bërë Gëzuar me “Triumfin” e tij, Lila zgjodhi të sfidojë futbollistin Taulant Seferi.

Në kuadër të 30-vjetorit në Shqipëri, Coca-Cola fton të gjithë të apasionuarit pas pijes aq të dashur për Shqiptarët, të bëjnë ‘Gëzuar’ për të gjithë momentet e kaluara dhe për çastet e tjera që na presin.

Lexo edhe:Apliko deri me 15 maj në Women Startup Competition Albania!

Ky 30-vjetor i Coca-Cola në Shqipëri vjen me supriza. Gjej kodin poshtë kanaçes së kuqe ose në kapakun e paketimit promocional dhe fito çdo javë një nga 90 dhuratat:

-Kupona marketi;

-Kupona për veshje sportive;

-Mundësi për të takuar nga afër artistët më të dashur shqiptarë.

Rregullat e lojës i gjeni duke klikuar në websiten zyrtar https://promo.ccbs.al/, ku përvec mundësisë për të fituar Coca-Cola ju mund të ndani dhe një mesazh frymëzues për arsyen që keni bërë gëzuar së fundmi.

Ky mesazh do të shfaqet në koncertin festiv të organizuar në kuadër të 30-vjetorit të Coca-Cola Bottling Shqipëria.

Po, sapo ju zbuluam që do të ketë dhe një koncert me disa prej zërave më të dashur të muzikës shqiptare, Mc Kresha, Lyrical Son, Ylli Limani, Elvana Gjata por edhe shumë të tjerë!

Duke bërë Gëzuar me Coca-Cola këtë fillim pranvere mund të kesh mundësinë për të takuar këngëtarët e tu të preferuar në koncertin e datës 19 Maj!

Gëzuar për 30 vitet e Coca-Cola në Shqipëri dhe për çastet e tjera që na presin!

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0