Kompania shqiptare që u vlerësua me çmimin "Best Buy nga ICERTIAS, Zvicër'' - Business Magazine Albania

Kompania shqiptare që u vlerësua me çmimin “Best Buy nga ICERTIAS, Zvicër”

Çertifikimet më me shumë reputacion dhe besueshmëri janë ato që bazohen plotësisht në përgjigjet e konsumatorëve.

E tillë është edhe organizata e kërkimit të tregut ICERTIAS, me bazë në Zvicër, e cila ka kryer një kërkim tregu në Shqipëri, duke pyetur konsumatorët për raportin më të mirë të Cilësisë dhe Çmimit për produktet e qumështit dhe kosit, dy produkte të pazëvëndësueshme të shportës. Kompania e vlerësuar është pikërisht Lufra!

Në fakt, për shumë lexues kjo nuk është aspak surprizë, pasi janë mësuar që kompania Lufra është gjithmonë e integruar me standartet evropiane përsa i përket cilësisë dhe sigurisë, përqafon inovacionin në kuadrin e teknologjisë, aspekteve të CSR apo metodologjinë e zhvillimit të punonjësve.

Ju ftojmë të lexoni raportin vjetor të kompanisë Lufra Foods për të mësuar mbi zhvillimet e kompanisë gjatë 2023, sfidat, arritjet dhe risitë në këtë LINK.

‘’Përtej investimeve për përmirësimin e cilësisë, Lufra ka hyrë në një epokë të re me inovacione në produkte dhe paketime. Çdo hap që kemi marrë është një dëshmi e përkushtimit tonë për ekselencë. Në raport mund të gjeni detaje mbi produktet që kemi sjellë për konsumatorin gjatë vitit.

Jo çdo gjë bëhet vetëm për biznesin – bëhet edhe për njerëzit tanë dhe komunitetin. Ne jemi krenarë për investimet tona në zhvillimin e punonjësve dhe në nismat tona sociale, duke u bërë më shumë se thjesht një kompani; bëhemi një familje.

Zëri i konsumatorëve tanë është bërë burim frymëzimi dhe udhëzues për ne. Ne jemi të përkushtuar të dëgjojmë dhe të përmirësojmë për të ofruar produkte dhe shërbime që plotësojnë nevojat e konsumatorëve, e së bashku t’i bëjmë produktet ‘’Made in Albania’’ të dashura në mbarë botën’’ – shprehen Z. Luis dhe Franc Ndreka.

Lexo Raportin e Plotë Vjetor të Kompanisë Lufra Foods në këtë LINK.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0