Kompania e shërbimeve ligjore RAMAJ & Associates hap qendrën e re


Kristijan Ramaj, themelues i RAMAJ & Associates L.L.C , ka bërë të ditur për Businessmag se do të hapë qendrën e re të kompanisë së tij në qytetin e Vitisë. (vendndodhja: https://goo.gl/maps/ANepnExPKGpJYf538).

Kristijani fillimisht këtë kompani e kishte nisur duke ofruar shërbime juridike për individë dhe biznese të vogla, por tani ai ka vendosur ta zgjerojë veprimtarinë e tij, duke ofruar shërbime juridike për të gjitha llojet e shoqërive tregtare.

Hapja e degës së re në Viti, do të hapë vende të reja pune për profesionistët e rinj, të cilët janë të kualifikuar në fushën e jurispodencës dhe ekonomisë.

Vizitoni website-in e tyre www.ramaj-ks.com për më shumë.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale