I Love my Business - I ftuar special Samir Mane - Business Magazine Albania

I Love my Business – I ftuar special Samir Mane

Ermal Mamaqi do të mbajë eventin e radhës të titulluar “I love my Business” në datat 28 dhe 29 prill në Pallatin e Kongreseve.

Ky event motivues ka dy qëllime kryesore.

I pari është motivimi për të gjithë njerëzit që të arrijnë më shumë në jetën e tyre në cdo aspekt, ndërsa i dyti është përmirësimi i jetës së biznesit tuaj.

“A ju kanë rënë shitjet në biznesin dhe stafi është i pamotivuar?”, pyet Ermali duke ftuar secilin që mendon se mund të dërgojë drejt majave biznesin e tij.

“Ose mbase thjesht ke dëshirë që Ekipi yt të mësojë si të bashkëpunojnë më mirë, si të marrin përgjegjësi, si të punojë në mënyrë më efikase dhe mbi të gjitha t’i FRYMËZOSH të bëhen një me vizionin tënd si Lider i Kompanisë! Kjo është mundësia juaj!”

Lexo dhe: Ermal Mamaqi vjen me eventin motivues të radhës. Një eksperiencë unike për të përmirësuar jetën tuaj

Si themelues i 9 kompanive të suksesshme dhe lider i mbi 200 punonjësve Ermal Mamaqi është gati të ndajë eksperiencën e tij me të gjithë ata që janë të uritur për sukses.

I ftuar special në këtë event do të jetë edhe Samir Mane, një figurë kryesore e biznesit në vend dhe që me dekada dedikim e ka kthyer kompaninë e tij Balfin Group në një motorr të ekonomisë shqiptare.

Gjatë dy ditëve fuqizuese dhe me plot surpriza do të preken aspekte të ndryshme të rëndësishme për biznesin si Lidershipi, Motivimi në Punë, Vendosja e qëllimeve dhe vizionit të qartë, marrëdhënia e mirë mes kolegëve.

 “Biznesi është një Luftë, por që të dalësh në luftë, duhet që t’a duash shumë atë për të cilën do luftosh!”, kjo është shprehja që Ermali kërkon t’ju ftojë për të nxituar të rezervoni duke klikuar në linkun KËTU!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0