Histori motivuese: La punën për të luajtur video-lojën “Football Manager”, tani po fiton dyfishin - Business Magazine Albania

Histori motivuese: La punën për të luajtur video-lojën “Football Manager”, tani po fiton dyfishin

Sot, Kelsey poston rreth tri video në javë dhe menaxhon kanalin nga shtëpia.

“Ndërsa kanali po bëhej gjithnjë e më i popullarizuar, unë fillova të fitoja para nga ai. Kështu e mora idenë se në fakt mund të ishte puna ime”, ka rrëfyer Kelsey për BBC.
Ai la punën e tij si asistent biznesi verën e kaluar për të pasur më shumë kohë për të bërë atë që do.

“Tani fitoj dy herë më shumë se në punën time të mëparshme dhe mund ta bëj këtë duke qenë shefi i vetes në të njëjtën kohë”, vazhdoi Kelsey.

Kanali i tij ka rreth 128,000 abonentë dhe siç tha ai, “shpenzoj nga 50 deri në 60 orë në javë, duke luajtur Football Manager”.

“Është shumë e pazakontë kur thoni se karriera juaj udhëhiqet nga një lojë video, por me gjithë biznesin që po rritet muaj pas muaji, unë do të përpiqem ta bëj këtë për aq kohë sa të mundem”, përfundoi Kelsey.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0