Grupi Balfin fitues i Çmimit të Filantropisë 2016 - Business Magazine Albania

Grupi Balfin fitues i Çmimit të Filantropisë 2016


Grupi Balfin është shpallur nga Partners Albania fitues i Çmimit të Filantropisë për vitin 2016 për kontributin e gjithanshëm në përmirësimin e cilësisë së jetës së individëve e komuniteteve, për mbështetjen e ideve inovatore të sipërmarrësve të rinj, për vëmendjen e veçantë të treguar ndaj institucioneve e organizatave që ofrojnë shërbime për fëmijët me sindromën Down, personat me çrregullime të spektrit autik, të moshuarit, e personat me sëmundje terminale, si dhe për ndjeshmërinë e treguar ndaj mbrojtjes së mjedisit.

Çmimi u tërhoq nga CEO e Grupit Balfin, Znj.Edlira Muka, e cila në fjalën e saj përshëndetëse, në emër të Presidentit të Grupit, Z.Samir Mane, falenderoi të pranishmit dhe njëkohësisht i prezantoi ata me faktin se Grupi Balfin nuk është vetëm një sipërmarrje biznesi por edhe një kontribues i madh në drejtim të pergjegjësisë sociale. Çmimi u dorëzua nga Znj. Valentina Leskaj, Zëvendëskryetare e Kuvendit të Shqipërisë.

Në ceremoninë festive morën pjesë një numër i madh personalitetesh nga qeveria shqiptare, deputetë, trupi diplomatik i akredituar në Shqipëri, institucione ndërkombëtare dhe agjenci donatore, përfaqësues të sektorit të biznesit, atij jofitimprurës dhe medias.

 

burimi: Balfin

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0