Globe zyrtarisht një Superbrands! - Business Magazine Albania

Globe zyrtarisht një Superbrands!


Globe zyrtarisht një Superbrands!

Globe nderohet me çmimin ‘’Superbrands’’, si kompania më e mirë në Shqipëri nga autoriteti ndërkombëtar i çertifikimit të markave Superbrands, i cili garanton të identifikojë markat që performojnë dhe janë më të mirat në fushën e tyre.

 

globe-zyrtarisht-nje-superbrands-businessmag

Globe është në treg si lider në inovacion prej tashmë 16 vjetësh , duke tregtuar pajisje elektroshtëpiake dhe elektronike të cilat përmirësojnë jetën tonë të përditshme. Globe operon me një rrjet të madh dyqanesh në gjithë Shqipërinë dhe vjen duke u rritur.

Suksesi i Globe është tek afërsia që kompania ka me klientët, duke ju ofruar shërbim të personalizuar me çmime konkurruese.

globe-zyrtarisht-nje-superbrands-businessmag

 

Vlen të theksohet gjithashtu se Globe, tashmë një lider në tregun shqiptar ka një bashkëpunim të ngushtë me markat më të mira në botë si: Aeg, Electrolux, Zanussi, Samsung, Blanco, Gree Air Conditioner, Siemens, Bosch, Gaggenau, Liebherr, Philips, Hitachi, Panasonic, Faber, Delonghi, Tefal, Rowenta, Wmf, Hurom, Indesit, Ariston, Doogee, Fluo,Dell, HP,etj..

Globe është zgjedhja e parë për shumë klientë të cilët duan të përfitojnë nga ofertat, cilësia e produkteve dhe shërbimeve që kompania mundëson, gjithashtu edhe blerjen e produkteve me 0% interes dhe garanci edhe pas shitjes, duke qenë më pranë nevojave të konsumatorëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0