"Bazat e Pitching" nga Egita Polanska, Entrepreneur in Residence në Tiranë - Business Magazine Albania

“Bazat e Pitching” nga Egita Polanska, Entrepreneur in Residence në Tiranë


Një pitch i mirë është jetik për një sipërmarrës që të prezantojë idenë e tij jo vetëm për investitorët, por edhe për qëllime shitje, konferenca të ndryshme ose për njerëzit që duhet të dinë se çfarë ata bëjnë.

Kjo master klasë nga Women Founders Network Albania, e drejtuar nga Egita Polanska, Startup Wise Guys Letonia, do t’ju udhëzojë në bazat e pitching. Në këtë master klasë, Egita do të japë një përmbledhje të përgjithshme se çfarë është një pitch dhe pse duhet të kuptoni se kush është audienca në të cilën do të bëni pitch. Cili është ndryshimi midis elevator pitch / pitch normal dhe pitch para investitorit/shitjeve? Si të tërhiqni vëmendjen e njerëzve dhe më shumë.

Lexoni: Egita Polanska, Entrepreneur in Residence, vjen në Tiranë në datën 21 Tetor

Nëse doni të bëheni pjesë e këtij organizimi dërgoni një email në [email protected] me emrin tuaj të plotë, startup-in / idenë dhe përshkruani me 2 fjali pse ky është një përfitim për ju. Kujdes: Vendet janë të limituara.

Kjo masterklasë mbështetet nga Swiss EP Albania, përmes EiR (Entrepreneur in Residence) Egita Polanska.

Data: 1 Nëntor
Ora: 6 PM – 8 PM
Vendi: Innospace Tirana

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0