‘Barbie’ synon për $100 Milionë, ‘Oppenheimer’ për $50 Milionë

‘Barbie’ synon për $100 Milionë, ‘Oppenheimer’ për $50 Milionë fundjavën e parë

“Barbie” dhe “Oppenheimer” janë dy filma të shumëpritur që presin të dominojnë kinemanë. “Barbie,” me rregjizore Greta Gerwig dhe me protagonisten Margot Robbie, pritet të fitojë rreth 95 milionë deri në 110 milionë dollarë në fundjavën e hapjes së tij. Disa vlerësime nga Warner Bros. parashikojnë një fillim prej 75 milionë dollarësh, ndërsa të tjerë besojnë se ai mund të bëjë deri në 140 milionë dollarë. Filmi ndjek Barbie-n dhe Ken-in në aventurën e tyre në botën reale për t’u njohur më mirë me veten.

Nga ana tjetër, “Oppenheimer” i Christopher Nolan, një biografi historike për fizikanin teorik J. Robert Oppenheimer, synon të mbledhë 50 milionë dollarë të fortë nga 3,600 kinema në fundjavën e hapjes së tij. Bashkëpunimi i lëshimit të “Barbie” dhe “Oppenheimer” quhet “Barbenheimer.” Shumë spektatorë kinemaje planifikojnë të shikojnë të dy filmat në të njëjtën ditë, duke sjellë një shfrytëzim të lartë të biletave dhe një fundjavë me të ardhura të mëdha në kinema.

“Barbie” ka nje kast aktorësh tashmë shumë të njohur, duke përfshirë Ryan Gosling, Issa Rae, Dua Lipa, Simu Liu, Helen Mirren, John Cena dhe Will Ferrell. Ndërkohë, “Oppenheimer” përfshin Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt, Florence Pugh dhe Alden Ehrenreich.

Lexo: Van Damme në Kosovë, Haradinaj ndan fotot me aktorin e njohur

Bashkimi i “Barbie,” “Oppenheimer” dhe “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One,” i cili ishte një sukses i fundjavës së kaluar, pritet të ndihmojë në një nga fundjavët më të mëdha të kinemës pas kohe të gjatë. Sezoni i verës ka parë disa filma me performancë të dobët, duke bërë që këto lëshime të shumëpritura të dalin në dukje.

 

VARIETY

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0