Lajme Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

Kompania IKEA do t’i bëjë shtëpitë inteligjente

Lajme

Konfindustria: Euro po shënon nivelin më të ulët historik në këto 12 vite

Teknologji

Apple dhuron 1 milion dollarë shpërblim për ata që mund ta hakerojnë një iPhone

Lajme

Një punonjës i Amazon fiton lotarinë dhe e lë punën, por kompania mendonte se ai po bënte shaka

Teknologji

Ja kur do të dalë iPhone 11. Partnerit të Apple gabimisht i shpëton fjala

Teknologji

Apple ka lançuar kartën e saj të kreditit. Ja çfarë duhet të dini

Lajme

Trump e ka sulmuar CEO-n e Google Sundar Pichai, duke thënë se është duke e vëzhguar

Teknologji

Netflix po i kërkon konsumatorëve të bëjnë diçka të paimagjinueshme (A është kjo gjeniale apo diçka e çmendur)

Personazhe

E bija e reperit Eminem tani është influencer-e në Instagram me 1.6 milionë ndjekës

Strategy

Ky 24 vjeçar u ngrit në detyrë nga një praktikant në Zyrtar i Lartë Operativ me vetëm një email. Ja teksti i plotë që ai përdori