ALLWEB – Konferenca dedikuar Marketingut Dixhital - Business Magazine Albania

ALLWEB – Konferenca dedikuar Marketingut Dixhital


ALLWEB – KONFERENCË PËR EPOKËN NË TË CILËN NUK MUNDET PA KOMUNIKIM DIXHITAL

Përralla e AllWeb, konferenca e vetme dedikuar Marketingut dixhital në Maqedoni, vazhdon vitin e katërt rradhazi. Më shumë se pesëmbëdhjetë (15) folës në datën 13 nëntor do të qëndrojnë në skenë për të ndarë përvojat dhe këshillat e tyre për atë se si komunikimin në internet t’a shëndrroni në përkrahje të biznesit.

 

“Ne duam që kompanive, organizatave dhe sipërmarrësve tanë t’ua afrojmë më pranë mënyrën me të cilën kompanitë globale dhe rajonale i integrojnë komunikimet dixhitale në strategjitë e tyre të biznesit. Nga viti në vit mundohemi të përfshijmë sa më tepër tema nga aspekte të ndryshme, për këtë shkak edhe vetë programi është dinamik, me një numër të madh të personave të ndryshëm në skenë“, thotë Darko Bulldioski, nga NewMediaMK, organizatorë të konferencës.

Këtë vit në AllWeb do të flitet pak më shumë për web analitikën dhe kthim të investimit, postimet në rrjetet sociale dhe marketing përmes përmbajtjes. Pjesë e folësve veçmë janë shpallur, në skenë do të paraqiten Pol Papadimitriu themeluesi i The Digital Loop dhe bashkëthemeluesi i konferencës më të rëndësishme evropiane për teknologji LeWeb, Pavel Kolenda nga IAB Poloni, kurse me kërkesë të audiencës përsëri vjen edhe Vladimir Buliq nga digitalizuj.me.

 

Informatat dhe kontaktet që mund të fitohen në ngjarje të këtilla janë të paçmueshme, shton Bulldioski.

Biletat janë lëshuar në shitje në web faqen zyrtare. Tridhjetë të parët do të kenë mundësi të blejnë biletë me çmim jashtëzakonisht të ulët.

 

Më tepër informacion rreth folësve, programit dhe për vetë konferencën mund të gjeni në www.allweb.mk.

# # # # #

Për më tepër informata kontaktoni me:
Darko Bulldioski, në + 389 70 307040
ose në darko@newmedia.mk.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0