ALLWEB – Konferenca dedikuar Marketingut Dixhital


ALLWEB – KONFERENCË PËR EPOKËN NË TË CILËN NUK MUNDET PA KOMUNIKIM DIXHITAL

Përralla e AllWeb, konferenca e vetme dedikuar Marketingut dixhital në Maqedoni, vazhdon vitin e katërt rradhazi. Më shumë se pesëmbëdhjetë (15) folës në datën 13 nëntor do të qëndrojnë në skenë për të ndarë përvojat dhe këshillat e tyre për atë se si komunikimin në internet t’a shëndrroni në përkrahje të biznesit.

 

“Ne duam që kompanive, organizatave dhe sipërmarrësve tanë t’ua afrojmë më pranë mënyrën me të cilën kompanitë globale dhe rajonale i integrojnë komunikimet dixhitale në strategjitë e tyre të biznesit. Nga viti në vit mundohemi të përfshijmë sa më tepër tema nga aspekte të ndryshme, për këtë shkak edhe vetë programi është dinamik, me një numër të madh të personave të ndryshëm në skenë“, thotë Darko Bulldioski, nga NewMediaMK, organizatorë të konferencës.

Këtë vit në AllWeb do të flitet pak më shumë për web analitikën dhe kthim të investimit, postimet në rrjetet sociale dhe marketing përmes përmbajtjes. Pjesë e folësve veçmë janë shpallur, në skenë do të paraqiten Pol Papadimitriu themeluesi i The Digital Loop dhe bashkëthemeluesi i konferencës më të rëndësishme evropiane për teknologji LeWeb, Pavel Kolenda nga IAB Poloni, kurse me kërkesë të audiencës përsëri vjen edhe Vladimir Buliq nga digitalizuj.me.

 

Informatat dhe kontaktet që mund të fitohen në ngjarje të këtilla janë të paçmueshme, shton Bulldioski.

Biletat janë lëshuar në shitje në web faqen zyrtare. Tridhjetë të parët do të kenë mundësi të blejnë biletë me çmim jashtëzakonisht të ulët.

 

Më tepër informacion rreth folësve, programit dhe për vetë konferencën mund të gjeni në www.allweb.mk.

# # # # #

Për më tepër informata kontaktoni me:
Darko Bulldioski, në + 389 70 307040
ose në [email protected]

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale