18 website-t më të dobishme për ju - Business Magazine Albania

18 website-t më të dobishme për ju


freecampsites.net – Nëse jetoni në “rrugë” si nomadë, kjo faqe do të ishtë mjaft e vlefshme për ju. Vetë emri i website-it e tregon qëllimin e tij.

mathway.com – Një faqe shumë e mirë për studentët. Kjo faqe ju jep mundësi për të zgjidhur problemat e algjebrës, matematikës madje edhe të kimisë.

Lexoni: FILLIMET E 14 WEBSITE-EVE TË KOMPANIVE MË TË MËDHA

myfridgefood.com – Vetëm kontrolloni se çfarë keni në frigoriferin tuaj dhe ky website do ju tregojë sesi mund të përgatisni receta të ndryshme.

archive.org/web – Zbuloni versione të arkivuara të website-ve nga vite më përpara. Gjithashtu në archive.org mund të gjeni shumë gjëra të tjera të mrekullueshme si libra, filma etj.

noisli.com – Gjeneroni tinguj të ndryshëm në background-in tuaj në mënyrë që t’iu ndihmojnë ndërsa jeni duke studiuar apo punuar.

radio.garden – Mund të dëgjoni kanalet në radio kudo ku ndodheni nëpër botë.

tosdr.org – Ky website do të përmbledhë shkurtimisht pikat kyçe të asaj çfarë përmbajnë “Terms of Services” për faqe të shumta.

sleepyti.me – Ky website do të llogarisi kohën më të mirë që ju nevojitet për të fjetur në mënyrë që të mos zgjoheni në mes të një cikli gjumi të thellë.

localingual.com – Dëgjoni zërin e njerëzve nga çdo vend i botës.

unsplash.com – Merrni foto falas me rezolucion të lartë.

Lexoni: 15 website ku ju mund të mësoni çdo ditë, diçka të re

backgroundcheck.org/justdeleteme – Zbuloni se si të fshihni llogaritë tuaja në internet.

webkay.robinlinus.com – Zbuloni se çfarë dinë shfletuesit rreth jush

randomusefulwebsites.com – Një website që në mënyrë rastësore ju çon në një website të dobishëm.

www.ocearch.org/ – Ju mund të gjurmoni peshkaqenë në kohë reale.

pixlr.com/editor – Edhe pse nuk është photoshop, është versioni më i afërt që mund të gjeni në browser.

thetruesize.com – Shikoni madhësinë reale të disa shteteve dhe qyteteve dhe krahasojini ato me njëri tjetrin.

repairclinic.com – Nëse doni të mësoni që të bëheni një njeri duarartë, ky është burimi juaj. Jo sepse ju tregon sesi t’i rregulloni gjërat, por ju mund të porosisni pjesët që ju nevojiten.

Lexoni: 10 aplikacione dhe website që do t’ju ndryshojnë jetën

gethuman.com – Kjo faqe ju ndihmon të lidheni me një person aktual kur telefononi shërbimin e klientit.

burimi: Somotom

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0