A do ta shiste Instagram-in përsëri themeluesi i këtij rrjeti social?
Përditësuar së fundmi: 20/11/2019

A do ta shiste themeluesi i Instagram-it përsëri aplikacionin e tij në Facebook? Përgjigjet ai vetë

Share
nga Eridon Elshani
Nën 20, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Nëse themeuesi i Instagram Kevin Systrom do të kishte mundësi, me siguri do ta shiste prapë Instagram-in te Facebook.

Ish-Drejtori Ekzekutiv i Instagram, bëri një paraqitje të mërkurën e kaluar në konferencën e New York Times ‘DealBook, ku u pyet nëse do ta shiste përsëri Instagram-in.

Sipas reporterit të NBC News Dylan Byers, ai me siguri as nuk do të mendonte dy herë.

“Kur dikush vjen dhe ju ofron një miliard dollarë për 11 persona, çfarë i thoni?” Systrom u përgjigj.

Systrom u largua nga Instagram në 2018, gjashtë vjet pasi rrjeti social u ble nga Facebook për 1 miliard dollarë. Systrom dhe bashkëpunëtori i tij, Mike Krieger, thuhet se vendosën të largoheshin për shkak të “tensioneve në rritje me Mark Zuckerberg”. Tetorin e kaluar, Systrom tha se “ai ka edhe disa ide të tjera si Instagram-i”.

Para se të linte kompaninë në shtator 2018, Systrom ndaloi së postuari në këtë platformë. Postimi i tij i fundit ishte në 20 maj 2018.

BusinessInsider