YouTube ofron filma pa pagesë, por me reklama - Business Magazine Albania

YouTube ofron filma pa pagesë, por me reklama


AdAge ka konfirmuar se platforma video është duke shtuar filma falas, por me reklama në seksionin e saj “Movies & Shows”. Pothuajse koleksioni me 100 filma kryesisht sillet rreth filmave të vjetra, klasikë të cilët tashmë i kanë bërë paratë e tyre, siç është Legally Blonde, Agent Cody Banks dhe Terminator. Megjithatë, studiot mund të grumbullojnë disa të ardhura nga reklamat nga njerëzit që dëshirojnë të shohin një film klasik gjatë një pasdite të përgjumur. Për momentin, zgjedhja është e kufizuar në 100 filma, një përzgjedhje që do të zgjerohet në vazhdimësi.

Lexoni: 17 kanale në YouTube që adhuruesit e makinave duhet t’i konsiderojnë

Sipas AdAge, platforma video filloi të publikojë filma në Tetor me një kategori “Pa pagesë për të parë” në sektorin e filmit, ku përdoruesit kanë blerë tradicionalisht ose kanë marrë filma me qera. Filmat vijnë me ndërprerje komerciale, me reklama që shfaqen në intervale të rregullta.

Drejtori i menaxhimit të produkteve të kompanisë Rohit Dhawan ka thënë për AdAge se kompania pa një mundësi për konsumatorët dhe reklamuesit dhe vë në dukje se mund të ketë një mënyrë që reklamuesit të “sponsorizojnë” filma ose të shfaqen ekskluzivisht.

Përpjekja e YouTube në këtë fushë ka kuptim, pasi vërehet që çdo ditë e më shumë, njerëzit po hyjnë në YouTube nga TV-të e tyre smart dhe shpërndarja e filmave pa pagesë mbështetur nga reklamat mund të jetë një audiencë e re e madhe për rrjetin e gjerë të reklamave të faqes.

Kjo është një mënyrë joshëse për reklamuesit, pasi shumë kompani ngurrojnë të shfaqin reklama, veçanërisht pas incidenteve ku reklamat ishin të lidhura me mesazhe urrejtje. Kjo do t’u japë kompanive një vend të sigurtë për të reklamuar, që mund të pasqyrojnë mjaft mirë markat e tyre.

burimi: engadget

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0