Worldwide Hotel Technology Conference, zhvillohet në Tiranë me 20 Mars » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 20/01/2020

Worldwide Hotel Technology Conference, zhvillohet në Tiranë me 20 Mars

Share
nga Admin
Jan 20, 2020
Business Magazine Albania constitutes an online periodical publication of business related articles. It is the first of
lexo me teper >

WHTC20 është konferenca e parë që do të mbledhë çdo vit njerëzit me ndikim në industrinë e hotelerisë, me qëllimin për t’i angazhuar ata në një platformë të re shkëmbimi dhe bashkëpunimi përballë sfidave të dekadës së re.

Pronarë, menaxherë hotelesh dhe investitorë do të mblidhen për të diskutuar dhe rrokur risitë dhe metodat më të fundit që mund t’i ndihmojnë ata në përmirësimin e veprimtarive të tyre, të rrisin efikasitetin, të ulin kostot, të rrisin të ardhurat si edhe të eksplorojnë tregje të reja për t’u zhvilluar më tej.

WHTC20 do të jetë konferenca më e madhe në rajon në fushën e teknologjisë së hotelerisë, me mbi 350 pjesëmarrës nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut etj. Gjatë kësaj konference, kompania Softmogul do të prezantojë risitë që ajo i propozon tregut, të cilat do të bëhen së shpejti tendencat e kësaj dekade në teknologjinë e hoteleve.

Lexo: Softmogul, një platformë jo vetëm për menaxhimin e hoteleve

I pranishëm do të jetë edhe hotelieri e prezantuesi me famë ndërkombëtare i emisionit televiziv në SHBA “Hotel Impossible”, Z. Anthony Melchiorri, i cili do të flasë rreth potencialit të turizmit në Shqipëri si dhe për rolin e rëndësisshëm që luan teknologjia në hoteleri.
Eventi do të zhvillohet me 20 Mars tek ArTurbina, Tiranw.

Folësit e tjerë të konfirmuar deri më tani janë: Gid Shaqiri, Hilton Garden Inn, Thanasis Paraskevas, CCO, Telekom Albania, Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe i Mjedisit, Albi Zhulali, CEO, Softmogul.