Vjen së shpejti Volkswagen Golf 7.5 GTI - Business Magazine Albania

Vjen së shpejti Volkswagen Golf 7.5 GTI


Volkswagen prezantoi modelin e ri GTI i cili pritet të dali në treg në vitin 2017 në Europë, dhe në vitin 2018 në Amerikë, si dy nga tregjet më të mëdhaja të këtij modeli.

Produktet e Volkswagen zakonisht mbërrijnë më shpejt në Europë, pra një apo dy vite më shpejt se në SHBA.

Motorri 2 litër, prodhon 245 kuaj fuqi, dhe për fat të mirë, Volkswagen ka vendosur që edhe ky model të jetë i pajisur me kambio manuale, përpos asaj automatike të re DSG me 7 nga 6 marshe në kambion e “vjetër”.vjen-se-shpejti-volkswagen-golf-7-5-gti-businessmag

Siç shprehet edhe Herbert Diess, brand manager i Volkswagen, kompania është duke bërë një punë të madhe për të rifituar besimin e publikut, pas skandalit të 1 viti më parë për emetimin e gazrave.

Për sa i përket çmimit ai pritet të lançohet së shpejti.

vjen-se-shpejti-volkswagen-golf-7-5-gti-businessmag

/vr6.me

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0