Vjen së shpejti Volkswagen Golf 7.5 GTI


Volkswagen prezantoi modelin e ri GTI i cili pritet të dali në treg në vitin 2017 në Europë, dhe në vitin 2018 në Amerikë, si dy nga tregjet më të mëdhaja të këtij modeli.

Produktet e Volkswagen zakonisht mbërrijnë më shpejt në Europë, pra një apo dy vite më shpejt se në SHBA.

Motorri 2 litër, prodhon 245 kuaj fuqi, dhe për fat të mirë, Volkswagen ka vendosur që edhe ky model të jetë i pajisur me kambio manuale, përpos asaj automatike të re DSG me 7 nga 6 marshe në kambion e “vjetër”.vjen-se-shpejti-volkswagen-golf-7-5-gti-businessmag

Siç shprehet edhe Herbert Diess, brand manager i Volkswagen, kompania është duke bërë një punë të madhe për të rifituar besimin e publikut, pas skandalit të 1 viti më parë për emetimin e gazrave.

Për sa i përket çmimit ai pritet të lançohet së shpejti.

vjen-se-shpejti-volkswagen-golf-7-5-gti-businessmag

/vr6.me

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale