"Virgin Trains" krijon menunë e veçantë të vajzës 9-vjeçare, pas letrës që ajo i dërgoi Richard Branson » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 14/06/2017

“Virgin Trains” krijon menunë e veçantë të vajzës 9-vjeçare, pas letrës që ajo i dërgoi Richard Branson

Share
nga Anerola Torollari
Qer 14, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Amalie Bridge vajza 9 vjeçare u trajtua me një udhëtim shumë të veçantë në Londër nga “Virgin Trains” dhe Thames Rockets pasi ajo i shkroi Richard Branson disa sugjerime për një menu të re në “First Class”.

Menuja e Amelie, e cila përmbante milkshake me luleshtrydhe, gafore të gatuar, djathra të llojeve të ndryshme dhe një sallatë frutash u realizuan nga stafi i bordit të Virgin Trains.

Kam qenë me të vërtetë shumë e emocionuar për udhëtimin. Nuk kam ndalur së foluri për këtë tek miqtë e mi, të gjithë fëmijët në shkollën time e dinë këtë,” tha Amelie. “Unë zgjodha këtë menu, sepse ato janë të gjitha ushqimet e mia të preferuara. Mamaja ime gjithashtu e pëlqen gaforen. Me të vërtetë e pëlqeva shumë ushqimin. Ishin të gjitha shumë të shijshme!

Amelie udhëtoi së bashku me prindërit e saj dhe tre miq si mysafir të Administratores së Përgjithshme të “Virgin Trains” për Midlands, Natasha Grice, e cili tha: “Ne duam të marrim akoma më shumë letra si të Amelie. Ne e dimë se sa i rëndësishëm është ushqimi dhe pijet për klientët tanë, qofshin ata që udhëtojnë në First Class ose ata që përfitojnë nga dyqani jonë në bord.”

“Na pëlqejnë gjithashtu sfidat. Pra, ishte diçka e mrekullueshme sjellja e kësaj menuje e kërkuar nga Amelie si dhe gjykimi dhe reagimi i saj pas kësaj. Ndoshta duhet të mendojmë për të marrë mendimin e saj kur të nxjerrim menunë e re.”

“Për ata konsumatorë që nuk janë admirues të gaforreve, patateve të skuqurave apo djathrave të ndryshme, menuja jonë e Klasit të parë, duke përfshirë mëngjesin, vazhdon të jetë një hit i madh së bashku me gamën tonë të përmirësuar të ushqimit dhe pijeve që mund të gjenden në dyqanin në bord.”

Richard, babai i Amelie, ishte shumë i lumtur për përpjekjet e vajzës së tij. “Menuja i erdhi në mendje kur shkuam në një udhëtim ditor në Coventry. Amelias i pëlqente ideja për të patur një menu në bord dhe vendosi që ta bënte atë dhe t’ia dërgonte Richard Branson,” shtoi ai. “E gjithë kjo përvojë është shumë e veçantë. Ne jemi shumë mirënjohës për gjithçka që ata kanë bërë për Amelie.”

 

 

 

burimi: virgin