Si të ruani sa më shumë hapësirë në valixhen tuaj gjatë fluturimit - Business Magazine Albania

Si të ruani sa më shumë hapësirë në valixhen tuaj gjatë fluturimit

WIZZ AIR NDAN DISA KËSHILLA KRYESORE PËR TË GJITHË PASAGJERËT SHQIPTARË

 Ndërsa ju përgatiteni për udhëtimet e prillit, është shumë e rëndësishme të dini të gjithë truket për të ruajtur sa më shumë hapësirë në valixhet tuaja. Me synimin e përmirësimit të udhëtimeve tuaja, Wizz Air ka përzgjedhur disa këshilla për paketimin e valixheve: Si të ruani sa më shumë hapësirë për të shmangur problemet në aeroport, duke ndjekur rregullat e linjës ajrore. 

Fotó: Lénárt Gábor – http://gaborlenart.com

Për të pasur një përvojë sa më të rehatshme, Wizz Air ofron udhëzime të qarta mbi detajet e valixheve. Për çantat që merren me vete në bord, pasagjerëve u lejohet deri në 10 kg në përmasa që nuk i kalojnë 40 x 30 x 20 cm. Është shumë e rëndësishme që këto çanta të vendosen poshtë sediljes përballë jush, apo në vendin ku vendosen valixhet sipër sediljeve, për të pasur një udhëtim sa më të sigurt. Mjetet e lejueshme përfshijnë: çantat e laptopit, cantat e dorës dhe çantat e shpinës. Në të kundërt, pasagjerët mund të marrin një valixhe, gjithashtu me peshë maksimale 10 kg, por, valixhet nuk duhet t’i kalojnë përmasat 55 x 40 x 23 cm dhe mund të blihen përmes Wizz Priority. 

Për sa i përket pasagjerëve që kanë valixhe të cilat nuk mund të merren me vete në bord, ata këshillohen të paraqiten në aeroport të paktën tre orë përpara fluturimit të tyre, në mënyrë që të kenë mjaftueshëm kohë për të lënë valixhet dhe për të kaluar procedurat e sigurimit. Një këshillë tjetër e rëndësishme është se pavarësisht nëse keni kryer një rezervim në grup, secili pasagjer nuk duhet të kalojë peshën e valixhes së tij dhe nuk mund ta bashkojë atë me një person tjetër, pasi valixhja është individuale dhe rregullat i përkasin vetëm asaj valixheje. 

Një tjetër këshillë kryesore për një paketim sa më të mirë të valixheve tuaja është planifikimi i veshjeve. Sigurohuni të merrni veshje të cilat mund t’i kombinoni për të ruajtur sa më shumë hapësirë në valixhe. Një tjetër truk, është rrotullimi i rrobave, pra t’i vendosni ato në valixhe në formën e një tubi. Është një teknikë e provuar dhe e vërtetuar që kursen shumë hapësirë në çantat tuaja. Kjo metodë gjithashtu lejon që rrobat mos të rrudhosen shumë gjatë udhëtimit. 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0