Vendosen në dispozicion sportele këshillimi për biznesin - Business Magazine Albania

Vendosen në dispozicion sportele këshillimi për biznesin


Një hapësirë e re informimi do të jetë në dispozicion për bizneset e vogla dhe të mesme në qendrat me një ndalesë të Shërbimeve Publike, duke nisur nga viti 2018.

Agjencia e Ofrimit të Shërbimeve Publike të Integruara, ADISA në kuadër të shtimit të shërbimeve publike që ofron në sportelet e saj si dhe ardhjes në ndihmë për bizneset e ndryshme, do të çelë pranë qendrave “one stop shop”, sportele të dedikuara posaçërisht për këshillimin e tatimpaguesve në marrëdhëniet e tyre me shtetin.

Projekti synon të ofrojë informacion e ndihmë veçanërisht për mikro-bizneset, bizneset e vogla e të mesme, sa i takon detyrimeve tatimore të aplikueshme për to, si dhe të asistojë biznesin me akses në një mori burimesh informacioni mbi legjislacionin tatimor në fuqi.

Projekti është një hap serioz për përmirësimin e cilësisë së shërbimit ndaj qytetarit e biznesit, çka lehtëson aksesin në informacionin e nevojshëm mbi shërbimet publike.

burimi: RTV-21

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0