Trajnime nga AlbAcademy, regjistrimet për trajnimin në Korçë deri me 18 Mars - Business Magazine Albania

Trajnime nga AlbAcademy, regjistrimet për trajnimin në Korçë deri me 18 Mars


Në muajin mars, dhjetra të rinj në Korçë mund të bëhen pjesë e trajnimit që të organizuar nga AlbAcademy, kompania e re e Albpastrim.

Regjistrimet për trajnim janë ende të hapura deri me 18 Mars.

Trajnimi i këtij kursi do të zhvillohet për 8 ditë (me 32 orë trajnimi gjithsej). Me trajnime dy ditë në javë, kursi do të zgjasë 1 muaj.

Synimi i trajnimit

• Rritje të kapaciteteve të shkollave profesionale/hotel-turizmit duke zbatuar kurrikulat e reja.

• Inkorporimi i housekeeping si një kurs i veçantë me zyrat e punësimit në bashkëpunim me Ministrinë/zyrat e punës.

• Trajnimi i menaxhereve në hotele, të cilët do të trajnojnë më pas stafin e ri, me qëllim që të rrisin kapacitetin profesional.

• Rritje e performancës së shërbimeve në hotele për të ofruar një shërbim më të mirë për të rritur kënaqësinë e klientit dhe për të pasur një klient besnik dhe të ardhura më të larta.

• Të zhvillohet një kulturë tjetër duke hapur kurse profesionale për të rritur punësimin në sektorin turistik, ku kërkesat janë të larta, por ka mungesë profesionalizmi.

Temat:

Hyrje në personelin e pastrimit

Etika dhe komunikimi

Materialet dhe produktet që duhet të përdoren në pastrim

Pastrimi i hapësirave publike

Pastrimi i dhomave

Siguria e personelit në punë

Kush mund të bëhet pjesë e trajnimit?

Të rinjtë në moshën 19-45 vjeç

Të rinjtë e rikthyer nga emigracioni

Gratë e papuna

Të papunët

Punonjësit në hotele dhe restorante

Grupet me përparësi sociale

Përfitimet

1. Menaxhimi cilësor i pastrimit dhe ulja e kostove

2. Përmirësimi menaxhimit të burimeve njerëzore dhe motivimi i punonjësve

3. Përcaktimi i standardeve etike të biznesit

4. Zhvillimi një kulture ndryshe në menaxhimin e biznesit

5. Shkëmbim eksperiencash

Personat që do të marrin pjesë në trajnim do të pajisen me certifikatë.

Për regjistrime ju mund të shkruani në [email protected]

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0