punesim Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
sipermarrje

5 faktorët që do t’i japin formë mjedisit të punës në 2020 e më tej

Karriera

Një CEO i ri në kompani nuk do të thotë se do të pushohesh nga puna

Karriera

4 pyetje në intervistë që ju ndihmojnë të punësoni njeriun e duhur

revista

Arsimi fleksibël, mundësi efektive për t’iu përgjigjur tregut të punës

Lajme

23.7% e popullsisë në rrezik për të qenë i varfër, sipas INSTAT

Business Pulse

Ja cila është strategjia e Musk për çdo punësim të ri (dhe jo nuk është diploma)

Lajme

Nisma e kompanisë shqiptare, punëson dy të rinj me sindromën Down

Intervista

Turboo.al, aplikacioni inovator i tregut shqiptar

Thirrje per Aplikime

Punësohu te Businessmag! Bëhu pjesë e konkursit për artikullin më të mirë

Business Pulse

SHBA drejt uljes së taksave për punëtorët. Një leksion që vlen për qeverinë shqiptare