Thirrje për 6 studentë që të punësohen në Praktika.al  - Business Magazine Albania

Thirrje për 6 studentë që të punësohen në Praktika.al 

Praktika.al 

Praktika.al ka nxjerrë së fundi thirrjen për të punësuar, jo pak por 6 studentë që do i bashkohen skuadrës së vet në realizimin e misionit të saj. 

Përgjatë 2 javëve, thirrja do të qëndrojë e hapur për të pranuar aplikimet nga studentë të fushave të ndryshme që e ndjejnë veten se plotësojnë kriteret unike të kësaj fushate. Praktika.al po kërkon studentët, të cilët e shohin veten si më popullorët e grupit të tyre, janë kreativë, shpirti i festës dhe gjithmonë gati për sfida të reja. Gjithashtu, kandidatët duhet të kenë aftësi të mira komunikimi, të jenë të shoqërueshëm dhe të kenë njohuri të mira digjitale. 

Shpërndaje lajmin nëse njeh persona të tillë, ose apliko këtu nëse je një prej tyre. 

Kliko këtu për të aplikuar.

Aplikimet do të jenë të hapura deri më datë 20.03.2023, ora 23:59. 

Studentët do të përzgjidhen në një garë intervistash “speedview” të cilat janë konceptuar për të qenë një eksperiencë unike për secilin prej kandidatëve, ku më të mirët do të spikasin natyrshëm. 

Për më shumë në lidhje me datat e intervistave, do ju vëmë në dijeni në ditët në vazhdim. 

Kush është Praktika.al?

Praktika.al është një zgjidhje teknologjike inovatore që mundëson akses në kohë reale të kërkesës dhe ofertës në tregun e punës.

Platforma shërben si pikëtakim i kompanive, të rinjve dhe institucioneve arsimore, por nuk është thjesht një mbles digjital. Praktika.al krijon vlera të reja. Ne fuqizojmë përdoruesit tanë. Kompanitë mund të ndërtojnë profilin e tyre duke promovuar mjedisin dhe kulturën e punës, të shpallin njoftime për praktika dhe të kontaktojnë direkt kandidatë potencialë.

Lexo: Zvicra dhe Shqipëria nënshkruajnë marrëveshje për projektin mbi tregun e punës për të rinjtë

Studentët dhe nxënësit po ashtu kanë mundësi të informohen mbi mundësitë që tregu i punës ofron, të praktikojnë aftësitë që marrin në shkollë, të orientohen drejt zgjedhjes së duhur të karrierës duke bërë të mundur edhe kalimin më të lehtë nga universiteti në tregun e punës.

Universitetet mund të ngushtojnë hendekun që ekziston midis tyre dhe bizneseve duke promovuar mes studentëve të nxënit në vendin e punës, si pjesë integrale e kurrikulës së programeve.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0