Tesla sjell një variant të modifikuar të modelit S » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 27/03/2017

Tesla sjell një variant të modifikuar të modelit S

Share
nga Fiorela Jaupi
Mar 27, 2017
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Një variant i modifikuar i Model 3 me performancë më të lartë të trashëguar nga Modeli S, do të jetë i disponueshëm gjatë këtij viti bëri të ditur kompania.

Tesla Model 3 do të bëhet akoma edhe më i shpejtë tha shefi ekzekutiv i kompanisë, Elon Musk.

Musk u shpreh se konsumatorët nuk duhet të presin që kjo makinë të thyejë rekordet e Model S sepse ky i fundit është në gjendje të akomodojë bateri më të madhe.

Megjithatë ky njoftim mund të “godasë” konsumatorët të cilët tashmë kanë porositur makinat e tyre. Gjithashtu nuk dihen opsionet që do të ofrojë Tesla për blerësit e rinj të këtij modeli.

E vetmja gjë që dihet për variantin e ri është jetëgjatësia e baterisë prej 346 kilometrash me një ngarkim të vetëm dhe se do të kushtojë 35.000 $, modeli bazë. Makina do të ketë të gjithë hardware-in e nevojshëm në mënyrë që të vetëdrejtohet.

Burimi: insajderi.com

Evente

Hardh Fest 2017

Shtator 7, 2017
9:00 AM - Shtator 10 9:00 PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00