Tashmë në Instagram bizneset mund të shtojnë një buton për të lënë takime - Business Magazine Albania

Tashmë në Instagram bizneset mund të shtojnë një buton për të lënë takime


Instagram po bëhet një konkurent i fortë i Yelp pasi në një lajmërim të fundit ka thënë se ka arritur tek bizneset, të cilat reklamohen në këtë platformë.

Por tani Instagram vjen më një risi të re.

Aplikacioni tani ju lejon që me anë të shtypjes së një butoni të mundësoni një takim me cilindo biznes që doni.

Në qoftë se doni një prerje flokësh, me anë të opsionit “Book” në profilin e një berberi së shpejti do mund të zgjidhni një stil flokësh që doni dhe gjithashtu edhe kohën e vizitës.

Gjithashtu ka edhe një seksion për pagesën dhe çmimet.

Në fakt ky është niveli më i lartë i ndërveprimit ndërmjet përdoruesit dhe biznesit në këtë platformë.

Më në fund Instagram nuk do të jetë thjeshtë një vend në të cilin mund të gjeni një vend të mirë për të pirë kafe, por tani edhe mund ta porosisni një të tillë.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0