Tashmë në Instagram bizneset mund të shtojnë një buton për të lënë takime


Instagram po bëhet një konkurent i fortë i Yelp pasi në një lajmërim të fundit ka thënë se ka arritur tek bizneset, të cilat reklamohen në këtë platformë.

Por tani Instagram vjen më një risi të re.

Aplikacioni tani ju lejon që me anë të shtypjes së një butoni të mundësoni një takim me cilindo biznes që doni.

Në qoftë se doni një prerje flokësh, me anë të opsionit “Book” në profilin e një berberi së shpejti do mund të zgjidhni një stil flokësh që doni dhe gjithashtu edhe kohën e vizitës.

Gjithashtu ka edhe një seksion për pagesën dhe çmimet.

Në fakt ky është niveli më i lartë i ndërveprimit ndërmjet përdoruesit dhe biznesit në këtë platformë.

Më në fund Instagram nuk do të jetë thjeshtë një vend në të cilin mund të gjeni një vend të mirë për të pirë kafe, por tani edhe mund ta porosisni një të tillë.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale