universitete Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Shkence

Si të rritet bashkëpunimi ndërmjet universiteteve dhe industrisë

Business Pulse

Arsimi ende nuk flet gjuhën e zhvillimit

Business Pulse

Esmeralda Kazia, folëse në Konferencën EGOS, na njeh me konceptet e Database Freshness

Business Pulse

Përfundon me sukses Konferenca e Teknologjisë Dixhitale Inovative “EGOS”

Business Pulse

E ardhmja e punës, jo më diplomat e universiteteve, por aftësitë e fituara

Intervista

Si u rrit portali Mundësi.al? – Intervistë me Edona Daçi, themeluese e saj

Business Pulse

Fuqizimi i grave, “Qendra Gratë në Shërbim Publik” bashkëpunon me Luarasin

Startup

Dentem zhvendoset në Toronto. Startup-i shqiptar tani vlen 3 milionë $

Media&PR

Mes emocionesh dhe surprizash hapet edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards

Lajme

Mbi 200 universitete ofrojnë 600 kurse online falas