konkurrenca Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

Si të përcaktoni çmimet për shitjen e produkteve tuaja?

Strategy

A keni një ide të re biznesi? Ja çfarë duhet të bëni

Marketing

Mjeshtëria e shitjes (16) Trajtimi i pengesës: “Çmimi është i lartë” Pjesa II

Lajme

“Yogurteria Tirana” ofron mundësi për franchising

Strategy

Këto 4 fraza magjike do ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë produkte apo shërbime duan klientët

Business Pulse

A mund të kemi praktika profesionale në distancë?

Lajme

Dilema në Shqipëri: Të hapësh një biznes të ri, apo të mbash në këmbë një të “vjetër”

Startup

Kush është startup-i në të cilin Bill Gates dhe Jeff Bezos po investojnë?

Lajme

Ja cili është biznesi që po rinjeh lulëzim në Shqipëri

Travel

Viza “French Tech” mirëpret talentet e teknologjisë nga e gjithë bota në Francë