inteligjenca Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

Disa zakone të thjeshta ditore për të zhvilluar inteligjencën tuaj

Strategy

5 mënyra për të rritur inteligjencën tuaj

Business Pulse

Ja cilat janë gjërat që e çojnë karrierën tuaj drejt shkatërrimit

Zhvillim personal

9 Shenja që tregojnë se ju jeni më inteligjent sesa mendoni

Strategy

Këshilla mbi paratë nga sipërmarrësit më të suksesshëm në botë

Business Pulse

Ky është testi më i shkurtër i inteligjencës në botë. Provo dhe ti IQ tënde

Business Pulse

8 shprehje frymëzuese nga Martin Luther King

Strategy

13 thënie nga Stephen Hawking që do t’iu motivojnë të bëni gjëra të mëdha

Teknologji

Samsung prezanton vizionin për eksperienca të hapura dhe inteligjente IoT për të thjeshtuar jetën e përditshme

Teknologji

Zbuloni se në cilën prej llojeve të inteligjencës bëni pjesë