"Fake News" Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Internet

Gjoba dhe burg, për përhapjen e “fake news” në Rusi

Sipërmarrje

Fake news, një startup sjell teknologjinë për ta luftuar

Teknologji

Çfarë është GDPR? Çdo gjë që duhet të dini për ligjin e ri të të dhënave në Europë

Media&PR

Dëmet e pallogaritshme të një lajmi të rremë. Kolegji Universitar “Bedër” tryezë për “fake news”

Business Pulse

Zuckeberg: Maqedonia është një burim për “Fake news”

Teknologji

A është dixhitalizimi një kërcënim për demokracinë?

Internet

Facebook sjell një sektor të ri vetëm për lajmet

Media&PR

Ja cilat janë mediat që shqiptarët besojnë më shumë