Stone Castle merr pjesë në panairin më të madh të verave në botë - Business Magazine Albania

Stone Castle merr pjesë në panairin më të madh të verave në botë


Prodhuesi më i madh i verës në Kosovë, kompania Stone Castle është duke prezantuar produktet e saj në panairin më të madh të verërave në botë, Vinitaly që po mbahet në Verona të Italisë.

Ky përfaqësim i një prodhuesi kosovar bëhet për herë të parë, Stone Castle po prezanton prodhimet e verërave nga Kosova.

Drejtori i kompanisë Stone Castle Avdi Gecaj, ka treguar se gjatë këtij panairi ka pasur interesim të madh nga pjesëmarrësit për të shijuar verërat që prodhohen në Kosovë.

“Pas 50 vitesh që organizohet Vinitaly, Kosova me Stone Castle ka bërë histori duke shërbyer verërat më të mira. Dita jonë e parë kishte sukses të madh, tregu ndërkombëtar është shumë i interesuar për shtetin e vogël të Kosovës. Ky është një hap shumë i madh pasi po ju bëjmë me dije që shteti ynë është këtu dhe i gatshëm të konkurrojë me cilësinë dhe çmimet e tregut global”, ka thënë Gecaj.

Në këtë panair marrin pjesë mbi 4700 prodhues të verërave nga e gjithë bota.

Burimi: telegrafi.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0