Stone Castle merr pjesë në panairin më të madh të verave në botë » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 11/04/2017

Stone Castle merr pjesë në panairin më të madh të verave në botë

Share
nga Fiorela Jaupi
Pri 11, 2017
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Prodhuesi më i madh i verës në Kosovë, kompania Stone Castle është duke prezantuar produktet e saj në panairin më të madh të verërave në botë, Vinitaly që po mbahet në Verona të Italisë.

Ky përfaqësim i një prodhuesi kosovar bëhet për herë të parë, Stone Castle po prezanton prodhimet e verërave nga Kosova.

Drejtori i kompanisë Stone Castle Avdi Gecaj, ka treguar se gjatë këtij panairi ka pasur interesim të madh nga pjesëmarrësit për të shijuar verërat që prodhohen në Kosovë.

“Pas 50 vitesh që organizohet Vinitaly, Kosova me Stone Castle ka bërë histori duke shërbyer verërat më të mira. Dita jonë e parë kishte sukses të madh, tregu ndërkombëtar është shumë i interesuar për shtetin e vogël të Kosovës. Ky është një hap shumë i madh pasi po ju bëjmë me dije që shteti ynë është këtu dhe i gatshëm të konkurrojë me cilësinë dhe çmimet e tregut global”, ka thënë Gecaj.

Në këtë panair marrin pjesë mbi 4700 prodhues të verërave nga e gjithë bota.

Burimi: telegrafi.com

Evente

Hardh Fest 2017

Shtator 7, 2017
9:00 AM - Shtator 10 9:00 PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00