Snapchat shfaq probleme për disa përdorues për herë të dytë brenda dy javëve


Problemet nuk kanë fund me aplikacionet e rrjeteve sociale, pas problemit të Instagram këtë herë vjen Snapchat. Aplikacioni për ndarjen e fotove po përjeton probleme teknike për herë të dytë brenda dy javëve, pasi shumë përdorues raportuan të martën se nuk mund të lidheshin me serverat apo të dërgonin mesazhe përmes aplikacionit.

Lexoni: Bie Instagram, rrjeti social me probleme

Snap Inc. konfirmoi problemin me aplikacionin në Twitter dhe tha se ata janë “duke punuar për ta rregulluar.”

BusinessMag më poshtë ju tregon tweet e plotë:

Shumë Snapchatters kanë probleme me përdorimin e aplikacionit, si dhe faqen tonë të suportit. Ne jemi duke punuar me një partner për ta rregulluar! Ndërkohë, ju rekomandojmë që të qëndroni të regjistruar.

DownDetector.com thotë se përdoruesit filluan të raportonin çështjet rreth orës 3:18 të pasdites dhe problemet më të shpeshta që raportohen janë “app won’t log in or connect to server (34%),” “Sending snaps (33%),” dhe “App doesn’t start or crashes (31%).”

Ndërprerja vjen vetëm disa ditë pas sulmit të Snapchat javën e kaluar kur aplikacioni u rrëzua për orë të tëra më 11 korrik dhe pas një rënieje të ngadaltë të popullaritetit të aplikacionit në muajt e fundit.

Disa përdorues përdorën Twitter për të shprehur zhgënjimin mbi vështirësitë e fundit teknike që po ndodhin me përdorimin e Snapchat.

/BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale