Snapchat shfaq probleme për disa përdorues për herë të dytë brenda dy javëve

Snapchat shfaq probleme për disa përdorues për herë të dytë brenda dy javëve


Problemet nuk kanë fund me aplikacionet e rrjeteve sociale, pas problemit të Instagram këtë herë vjen Snapchat. Aplikacioni për ndarjen e fotove po përjeton probleme teknike për herë të dytë brenda dy javëve, pasi shumë përdorues raportuan të martën se nuk mund të lidheshin me serverat apo të dërgonin mesazhe përmes aplikacionit.

Lexoni: Bie Instagram, rrjeti social me probleme

Snap Inc. konfirmoi problemin me aplikacionin në Twitter dhe tha se ata janë “duke punuar për ta rregulluar.”

BusinessMag më poshtë ju tregon tweet e plotë:

Shumë Snapchatters kanë probleme me përdorimin e aplikacionit, si dhe faqen tonë të suportit. Ne jemi duke punuar me një partner për ta rregulluar! Ndërkohë, ju rekomandojmë që të qëndroni të regjistruar.

DownDetector.com thotë se përdoruesit filluan të raportonin çështjet rreth orës 3:18 të pasdites dhe problemet më të shpeshta që raportohen janë “app won’t log in or connect to server (34%),” “Sending snaps (33%),” dhe “App doesn’t start or crashes (31%).”

Ndërprerja vjen vetëm disa ditë pas sulmit të Snapchat javën e kaluar kur aplikacioni u rrëzua për orë të tëra më 11 korrik dhe pas një rënieje të ngadaltë të popullaritetit të aplikacionit në muajt e fundit.

Disa përdorues përdorën Twitter për të shprehur zhgënjimin mbi vështirësitë e fundit teknike që po ndodhin me përdorimin e Snapchat.

/BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0