Bie Instagram, rrjeti social me probleme - Business Magazine Albania

Bie Instagram, rrjeti social me probleme


Siç edhe është parë nga të gjithë përdoruesit e Instagram, rrjeti social ka patur probleme gjatë orëve të fundit. Janë vetë përdoruesit që kanë raportuar këtë problem, pasi e kishin të pamundur të rifreskonin përditësimet në faqen e tyre.

Problemi u bë i dukshëm globalisht rreth orë 7 të darkës. Instagram thotë se po punon për të rregulluar aplikacionin pasi pati probleme duke i lënë përdoruesit e mediave sociale të acaruar.

Ndërsa arsyeja për rrëzimin mbetet e paqartë, 61% e njerëzve kanë pasur probleme me News Feed, 23% thanë se problemi ishte me loginin dhe 14% thanë se kishin probleme me website-in, sipas Mirror UK.

Mesa duket ky problem ka prekur përdoruesit në mbarë botën. Harta e mëposhtme tregon vendet e prekura nga ky problem që përfshijnë Amerikën, Mbretërinë e Bashkuar dhe një pjesë të Europës.

Disa përdorues raportuan se shërbimi tashmë është në rregull, por disa funksionalitete të tij duke përfshirë edhe IGTV kanë pasur probleme.

burimi: thesun

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0