Bie Instagram, rrjeti social me probleme


Siç edhe është parë nga të gjithë përdoruesit e Instagram, rrjeti social ka patur probleme gjatë orëve të fundit. Janë vetë përdoruesit që kanë raportuar këtë problem, pasi e kishin të pamundur të rifreskonin përditësimet në faqen e tyre.

Problemi u bë i dukshëm globalisht rreth orë 7 të darkës. Instagram thotë se po punon për të rregulluar aplikacionin pasi pati probleme duke i lënë përdoruesit e mediave sociale të acaruar.

Ndërsa arsyeja për rrëzimin mbetet e paqartë, 61% e njerëzve kanë pasur probleme me News Feed, 23% thanë se problemi ishte me loginin dhe 14% thanë se kishin probleme me website-in, sipas Mirror UK.

Mesa duket ky problem ka prekur përdoruesit në mbarë botën. Harta e mëposhtme tregon vendet e prekura nga ky problem që përfshijnë Amerikën, Mbretërinë e Bashkuar dhe një pjesë të Europës.

Disa përdorues raportuan se shërbimi tashmë është në rregull, por disa funksionalitete të tij duke përfshirë edhe IGTV kanë pasur probleme.

burimi: thesun

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale