Smartfonët dhe Tabletët Samsung Galaxy bashkohen me programin e rekomanduar të Android Enterprise - Business Magazine Albania

Smartfonët dhe Tabletët Samsung Galaxy bashkohen me programin e rekomanduar të Android Enterprise

Smartfonët dhe Tabletët Samsung Galaxy bashkohen me programin e rekomanduar të Android Enterprise

Samsung Electronics  njoftoi sot se do të bashkohet me Android Enterprise Recommended, një program të udhëhequr nga Google që synon në lehtësimin e ndërmarrjeve të bizneseve për të integruar zgjidhjet celulare në operacionet e tyre. Pjesëmarrja e Samsung në këtë program u jep  klientëve të Samsung sigurinë se kompania arrin – dhe në fakt tejkalon – kërkesat e përcaktuara të hardware dhe software nga Google, për ndërmarrjet.

“Samsung është angazhuar për të ndihmuar klientët tanë të modernizojnë biznesin e tyre për moshën digjitale me një ofertë udhëheqëse të industrisë që përfshin hardware-t e përshtatshëm , software të lehtë për t’u menaxhuar dhe të sigurinë end-to-end,” tha KC Choi, EVP dhe Shef i Ekipit Global Mobile B2B në Biznesin të Komunikimeve Celulare, Samsung Electronics . “Duke u bashkuar me  ‘Programin Android Enterprise Recommended’, ne jemi duke e bërë edhe më të lehtë për konsumatorët e ndërmarrjeve të ndërtojnë një përvojë celulare që mbron të punësuarit, i mban ato të angazhuar dhe rrit efikasitetin operacional duke takuar dhe tejkaluar standardet e Google standardet për sigurinë, produktivitetin dhe fleksibilitetin”.

Samsung Galaxy

Partneritet i gjatë midis Samsung dhe Google

Që nga fillimi, Samsung dhe Google kanë punuar ngushtë së bashku për të siguruar ndërmarrjet me përvojë celulare më të mirë dhe më të sigurt të  mundur . Të dy kompanitë bashkuan forcat gati një dekadë më parë për të adresuar sfidat më të ngutshme me të cilat përballen bizneset sot: ruajtja e produktivitetit, mbrojtja e fuqisë punëtore dhe ofrimi i fleksibilitetit.

Konkretisht, gjatë dy viteve të fundit, Samsung dhe Google kanë partneritet në:

  • Harmonizimin e Platformave ‘Android Enterprise’ dhe ‘Knox’ të Samsung për Ndërmarrjet për të ofruar një përvojë të përsosur për klientët Android të cilët kërkojnë gjithashtu aftësitë e përparuara të Samsung në sigurinë dhe menaxhimin e pajisjes .
  • Sinkronizoni shërbimet tona të regjistrimit të pajisjeve celulare (regjistrimi Android zero-touch dhe regjistrimi Knox Mobile) për t’u ofruar klientëve të ndërmarrjeve një larmi shërbimesh që ndihmojnë në riorganizimin e përvojës së integrimit të punonjësve dhe rivendosjen e pajisjeve.

” Ne jemi të ngazëllyer për të mirëpritur smartphone-t dhe tabletat Samsung Galaxy të Programit të Ndërmarrjes Android Recommended që i shtohet partneritetit të gjatë për të ofruar të përvojën eksperienca madhështore me bizneset ,” tha David Still , Drejtor Menaxhues i Ndërmarrjeve Android, Google . ” Pjesëmarrja e Samsung në program siguron që klientët e Google të kenë akses në pajisjet që ofrojnë siguri, efikasitet dhe produktivitet të jashtëzakonshëm dhe ne presim që të punojmë së bashku më shumë në të ardhmen .”

Angazhimi i palodhur i Samsung ndaj klientëve të ndërmarrjeve

Samsung ka dëshmuar në kohë ofrimin e zgjidhjeve celulare për ndërmarrjet që ndihmojnë kompanitë të përgatiten për biznesin e të nesërmes duke përfshirë Galaxy Enterprise Editions, smartphone dhe tableta inteligjente, zgjidhje sigurie të përparuar, mundësi konfigurimi dhe vendosje fleksibël dhe shërbime inovative të menaxhimit të ciklit jetësor.

Lexo: Me One, së shpejti mund të kryeni transaksione digjitale  

Samsung është vazhdimisht iduke inovuar për të ofruar zgjidhjet më të mira të mundshme për konsumatorët e ndërmarrjeve , madje edhe përtej kërkesave të përcaktuara nga programi Recommended Android Enterprise, si pjesë e saj Samsung Knox Suite , e cila ofron veçoritë e sigurisë dhe menaxhimit më të mira në industri, si :

  • Karakteristika të avancuara të sigurisë , si enkriptimi Dy-Shtresor Data-At-Rest, Mbrojtjen Kernel në kohë reale, Defeat Exploit , dhe Mbrojtjen e ndjeshme të së Dhënave për të mbrojtur klientët tanë të ndërmarrjeve nga kërcënimet që mund t’u kanosen ;
  • Autoriteti për administratorët e IT për të përshtatur ose konfiguruar pajisjet Samsung për nevojat e tyre specifike menjëherë dhe t’i menaxhojnë ato nga një vend qendror duke vendosur një gamë të gjerë të politikave të IT ;
  • Një sistem për administratorëve IT që të menaxhojnë nga larg me lehtësi sistemet operative dhe përditësimet e softuerit të punonjësve të tyre për të siguruar versionet e fundit OS dhe arnat e sigurisë, të cilat pasi testohen, janë në dispozicion për të gjithë të punësuarit.

“SAP ishte një nga kompanitë e para të cilat kuptuan ndikimin pozitiv që teknologjia celulare mund të ketë në përmirësimin e produktivitetit dhe në përgjithësi mirëqenien e punonjësve tanë, ” tha Christian Lohde , kreu i Përvojave në Android tek SAP SE. Zgjidhjet celulare për ndërmarrjet në Samsung na lejuan të punojmë brenda konstrukteve të infrastrukturës sonë për të integruar lehtësisht pajisjet dhe për të siguruar që biznesi ynë është gjithmonë në funksionim. Përfshirja e tyre në programin e rekomanduar të ndërmarrjes Android është prova e mëtejshme e përfitimeve që Samsung mund t’u sjellë bizneseve të ndërmarrjes. ”

“Centrica mbështetet në fuqinë e saj të punës për të siguruar përvojën më të mirë të mundshme për klientët tanë,” tha Andy Warren, Shefi i Telekomunikacioneve Lëvizëse në Centrica. “Samsung ka siguruar që flota jonë mobile të qëndrojë në internet dhe është e mbrojtur nga kërcënimet më të fundit që ndikojnë në biznes sot dhe ne shpresojmë të mirëpresim më shumë produkte Samsung pas përfshirjes së tyre në programin e rekomanduar të ndërmarrjeve Android”.

Smartfonët dhe Tabletët Samsung Galaxy bashkohen me programin e rekomanduar të Android Enterprise

Çfarë do të thotë kjo për përdoruesit e Galaxy

Pajisjet e përzgjedhura Galaxy me versionin Android 11 dhe më lart, të tilla si e S20 , Note20, Tab S7 | S7 +, dhe pajisjet e tjera si XCover Pro do të bëhen pjesë e Programit të Rekomanduar për Ndërmarrjet Android. Kjo u siguron konsumatorëve edhe më shumë opsione se kërkesat që përmbushin standardet e Google dhe siguron pajisje me performanca konsistente dhe përvojën e përdoruesit për bizneset. Së bashku, Google dhe Samsung do të vazhdojnë të shtyjnë kufijtë dhe të ofrojnë përvojat më të mira të mundshme në mënyrë që të ndihmojnë klientët e ndërmarrjeve kudo që të arrijnë qëllimet e tyre të transformimit digjital.

Rreth Samsung Electronics Co., Ltd. 

Samsung frymëzon botën dhe formëson të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese . Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonave inteligjentë, pajisjeve që mund të vishen, tabletëve, pajisjeve dixhitale, sistemeve të rrjetit dhe memorjes, sistemit LSI, fonderisë dhe zgjidhjeve LED.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0