Si të maksimizoni Galaxy Z Fold2 për punë dhe kënaqësi - Business Magazine Albania

Si të maksimizoni Galaxy Z Fold2 për punë dhe kënaqësi

Maksimizoni Galaxy Z Fold2

Pasardhësi i Galaxy Fold, Galaxy Z Fold2, është trashëgimia e inovacioneve më të mira të palosshme të Samsung. Duke kombinuar fuqinë e ekranit më të madh Cover, Main Screen gjithëpërfshirës dhe një sistemi të gjithanshëm të kamerës, pajisja sjell një gamë të gjerë të produktivitetit dhe përvojave argëtuese që sfidojnë pritshmëritë. Të gjitha këto funksione novatore janë bërë të mundura nga një tipar themelor – modaliteti i zgjeruar Flex.

Nga opsionet e shumta të shikimit hands-free te krijimi i përmbajtjes profesionake, këtu është gjithçka që duhet të dini për modalitetin e përmirësuar Flex në Galaxy Z Fold2.

Dy Ekrane, Një Përvojë Pa Ndërprerje

Duke sjellë shkathtësi të zgjeruar si në Cover ashtu edhe në Main Screen, modaliteti Flex e bën Galaxy Z Fold2 një pajisje që mund t’ju ndihmojë të përmbushni çdo detyrë në lëvizje.

Pajisja vjen me një ekran Cover më të madh 6.2 inç, duke ju dhënë hyrje të shpejtë në njoftime dhe hapësirë ​​të bollshme për të përfunduar detyrat, të tilla si shikimi dhe përgjigja e mesazheve. Le të themi se doni të shikoni një video link që shoku juaj ju ka dërguar në detaje. Thjesht prekni linkun dhe shikoni përmbajtjen në Cover Screen si në mënyrën portret ashtu edhe në atë peizazh.

Modaliteti Flex ju lejon të shikoni përmbajtje pa ndërprerje edhe kur e shpalosni pajisjen. Karakteristika sjell automatikisht të gjitha aplikacionet që janë hapur në Cover Screen në Main Screen, kështu që nuk do të duhet të humbni asnjë kohë dhe të filloni nga e para.

Mbani Duart të Lira

Pavarësisht nëse jeni duke marrë pjesë në një takim virtual në një kafene ose po ndiqni një video recetë në kuzhinë, Galaxy Z Fold2 mund t’ju lirojë duart dhe t’ju japë më shumë fleksibilitet ndërsa bëni shumë aktivitete. Hideaway Hinge lejon që Cover dhe Main Screen të qëndrojnë të hapura në kënde të shumta pa mbështetës, duke ju siguruar një gamë të gjerë opsionesh shikimi komod dhe të thjeshtë për të gjitha llojet e situatave.

Lexo: Fotografi ndërkombëtar Rankin dhe muzikantja Stefflon Don bashkëpuntorë me Samsung në fotosesionin ikonik të realizuar tërësisht me Galaxy S21 Ultra-n e ri

Kur shpalosni paksa Galaxy Z Fold2 dhe mbështesni pajisjen në një sipërfaqe, mund të shihni përmbajtjen në Cover Screen pa duar. Nëse keni nevojë për më shumë hapësirë ​​për të punuar, thjesht hapni pajisjen më tej për të kaluar nga Cover Screen në Main Screen. Në këtë mënyrë, gjysma e sipërme e Main Screen do të luajë videon, ndërsa gjysma e poshtme do të tregojë kontrollet e videos.

Për një përvojë argëtuese më gjithëpërfshirëse, gjithçka që duhet të bëni është të shpalosni pajisjen plotësisht. Duke shfaqur një Ekran Infinity-O me shpejtësi rifreskimi 120Hz, Main Screen i shpalosur 7.6 inç ofron pamje dinamike të gjalla. Me altoparlantë të dyfishtë me dinamikë të lartë, ju mund të shijoni cilësi të jashtëzakonshme të zërit ndërsa shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar.

Shkrepni me Fleksibilitet Maksimal

Kur përdoren me modalitetin Flex, kamerat e Galaxy Z Fold2 bëhen edhe më të fuqishme, duke ju lejuar të shkrepni pikërisht në mënyrën që dëshironi. Fleksibiliteti i mundësuar nga funksioni ju lejon të maksimizoni avantazhin e kamerës së pasme, edhe kur jeni duke bërë selfie. Thjesht ndizni aplikacionin Camera në Cover Screen dhe trokitni lehtë mbi butonin Rear Cam Selfie. Më pas mund ta shpalosni pajisjen për të bërë selfie me kamerën e pasme ndërsa përdorni Cover Screen si pamje.

Modaliteti Capture View në Galaxy Z Fold2 ju lejon të kontrolloni fotot dhe videot në kohë reale. Opsioni funksionon me modalitetin Flex, kështu që mund të shikoni deri në pesë nga shkrepjet tuaja të fundit në gjysmën e poshtme të Main Screen, ndërsa pamja paraprake e shkrepjes tjetër mbetet në gjysmën e sipërme.

Bashkëpunimi midis subjektit dhe fotografit është thelbësor për krijimin e imazheve dinamike. Dual Preview në Galaxy Z Fold2 e bën këtë proces të lehtë duke treguar një pamje paraprake të imazhit si në Cover ashtu edhe në Main Screen. Subjekti mund të rregullojë pozën bazuar në pamjen paraprake të Cover Screen, ndërsa fotografi mund të gjejë kompozimin perfekt me pamjen më të madhe në Main Screen. Shikimi i dyfishtë gjithashtu punon me video dhe mund të aktivizohet në modalitetin Pro Video.

Pavarësisht nëse po merrni pjesë në sfidën më të fundit të kërcimit ose po filmoni një vlog, Auto framing  në Galaxy Z Fold2 mund t’ju ndihmojë të krijoni përmbajtje vetë, kudo që të jeni. Ai e mban subjektin në fokus, edhe kur është në lëvizje, kështu që nuk keni nevojë të shqetësoheni për të qëndruar brenda kornizës kur jeni duke filmuar vetëm.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0