Samsung paraqet inovacionet më të fundit HVAC dhe vizionin e tij për Botën e Re në eventin e tij vjetor Climate Solutions Day - Business Magazine Albania

Samsung paraqet inovacionet më të fundit HVAC dhe vizionin e tij për Botën e Re në eventin e tij vjetor Climate Solutions Day

Samsung

Eventi i përvitshëm Climate Solutions Day 2021 u realizua online, ku profesionistë të industrisë dhe media mësuan rreth produkteve dhe zgjidhjeve të reja të Samsung për Botën e Re

Për vitin e katërt rradhazi, Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE) ka organizuar eventin e tij vjetor me partnerët për Climate Solutions Day me temë “Gati për Botën e Re”. Gjatë gjithë eventit, kompania bashkon profesionistë të industrisë dhe media vizionare, së bashku me risitë dhe njohuritë e reja të Samsung. Më 21 Janar 2021, eventi u transmetua nga Hollanda për audiencat në të gjithë Evropën, duke u dhënë të ftuarve mundësinë unike për të ndjekur eventin nga shtëpitë e tyre.

Formati virtual i dha pjesëmarrësve një përvojë të thelluar të zgjidhjeve dhe teknologjive të reja, ndërsa gjithashtu siguroi mundësi për një bisedë të drejtpërdrejtë me punonjësit e Samsung. Eventi priti disa folës nga Samsung, duke prezantuar inovacione të produkteve të reja, vizionin e kompanisë për vitin 2021 dhe seanca Q & A. I pranishëm ishte dhe Pierluigi Collina, arbitri më i famshëm i futbollit në botë.

“Pavarësisht rrethanave aktuale në të cilat një event fizik nuk është i mundur, ne mbetëm të përkushtuar për të takuar partnerët tanë këtë vit. Eventi virtual nga Samsung na ofroi mundësinë t’i tregojmë partnerëve dhe profesionistëve të industrisë risitë tona më të fundit si DVM S2 dhe WindFree™ Pure 1.0. Megjithëse të gjithë presim me padurim një kohë në të cilën kontakti ballë për ballë është i mundur, unë jam jashtëzakonisht i lumtur me ngjarjen që kemi pritur. ” thotë Wim Vangeenberghe, Presidenti i Samsung Electronics Air Conditioning Europe. “Megjithëse jeta ka ndryshuar në mënyrë drastike në vitin 2020, ne në Samsung mbetemi të përqendruar pa pushim në ripërkufizimin, inovacionin dhe rritjen e rehatisë së klimës së brendshme teksa shtyjmë kufijtë e teknologjisë, inovacionit dhe dizajnit. Së bashku me partnerët tanë, ne do të formojmë të ardhmen dhe do të përfitojmë nga mundësitë përmes bashkëpunimeve online ose offline. ”

Të ecurit përpara gjatë 2021 dhe çfarë të kërkojmë

Ngjarjet e vitit të kaluar e detyruan Samsung të gjejë mënyra të reja për të bashkëvepruar me partnerët e saj duke forcuar në të njëjtën kohë marrëdhëniet. Mënyra personale dhe ballë për ballë e të bërit biznes në një mjedis online rezultoi në mënyra të reja të të punuarit së bashku. Samsung tregoi fleksibilitet për të ndihmuar partnerët e tij, pavarësisht nëse ishte përmes mbështetjes financiare, shitjeve apo me çështje teknike.

Samsung ka qenë gjithmonë në avantazh, për sa i përket zgjidhjeve të orientuara drejt klientit dhe sistemi i tij HVAC nuk është përjashtim. Gjatë ngjarjes, kompania njoftoi lançimin dy prej inovacioneve të tyre më të fundit: diapazoni me efikasitet energjetik DVM S2 për aplikime komerciale dhe WindFree ™ Pure 1.0 për aplikime rezidenciale që rrit cilësinë e ajrit të brendshëm.

Gjenerata e 6-të e DVM solutions: DVMS2

Diapazoni i ri DVM S2 – gjenerata e gjashtë e ndërmarrjes së Multi Variable Digital dhe gjenerata tjetër e platformës DVM S – ofron industri drejtuese të efiçiencës sezonale të energjisë, inovacione me aftësi kontrolluese te AI për të optimizuar kushtet e klimës bazuar në mjedise të ndryshme për të rritur efikasitetin pa kompromentuar komoditetin, si dhe instalimin dhe shërbimin më të lehtë. Të gjitha në një njësi më të qetë përmes zvogëlimit të jashtëzakonshëm të zhurmës. Përveç kësaj, diapazoni i ri e bën më të lehtë zgjedhjen e njësive bazuar në linjën e brendshme të efektshme. DVM S2 thekson kontributin e Samsung në misionin e BE për të qenë një’ ekonomi neutrale e karbonit’ deri në 2050, siç thuhet në Marrëveshjen e Gjelbër të BE1 , përmes ofrimit të vazhdueshëm të zgjidhjeve me efikasitet energjetik. Diapazoni i ri do të jetë i disponueshëm në Evropë duke filluar nga Prilli 2021. Disponueshmëria mund të ndryshojë për treg.

Lançimi i WindFree ™ Pure 1.0 të ri

Kondicioneri i ri i montuar në mur WindFree ™ Pure 1.0 është risia e re e  Samsung për përmirësimin e Cilësisë së Ajrit të Brendshëm në shtëpi. Është i pajisur me një filtër PM1.0 për pastrimin e ajrit, teknologjinë unike WindFree ™ Cooling, funksionalitetin Freeze Wash  dhe funksionet e kontrollit inteligjent për të ofruar komoditet optimal të klimës si dhe ajër më të pastër në shtëpi. Modeli i montuar në mur është i pajisur me një filtër elektrostatikPM1.0, i cili punon si një pastrues ajri dhe mund të filtrojë grimcat e pluhurit deri në 0.3 μm / mikronë dhe të sterilizojë disa lloje të baktereve  duke përdorur një ngarkues elektrostatik. Për më tepër, cilësia e ajrit të brendshëm mund të monitorohet vazhdimisht përmes aplikacionit SmartThings . Edhe kur njësia është e fikur, sensori i pluhurit është në gjendje të regjistrojë cilësinë aktuale të ajrit në dhomë. Një njoftim dërgohet kur ndotja e ajrit arrin nivelin ‘e dobët’ ose ‘shumë e dobët’. Përmes aplikacionit SmartThings, përdoruesi mund t’i përgjigjet informacionit duke ndezur mënyrën e pastrimit në distancë.

Vizioni i Samsung për Botën e Re

Gjatë gjithë eventit, të ftuarit ndoqën sesione të ndryshme në të cilat Samsung shfaqi vizionin e saj për Botën e Re, duke u përqëndruar në tema të tilla si Cilësia e Ajrit të Brendshëm, qëndrueshmëria, lidhja dhe mundësitë e rritjes në tregun e banimit.

Me evropianët që tani kalojnë rreth 90% të kohës së tyre në ambiente të mbyllura , cilësia e ajrit të brendshëm është bërë edhe më e rëndësishme për industrinë në 2021, me Organizatën Botërore të Shëndetësisë duke theksuar rëndësinë dhe tema duke u studiuar gjithnjë e më shumë nga shkencëtarët. Gjatë eventit, Samsung demonstroi Panelet e reja të Pastrimit të Ajrit me Filtrin PM1.0 dhe si e pastrojnë ajrin.

Së bashku me Project Etopia, Samsung tregoi se si funksionon zgjidhja e tyre ClimateHub TDM Plus. Me Marrëveshjen e Gjelbër Evropiane që synon të reformojë sistemin ekzistues Evropian të Energjisë në një sistem efikas dhe të integruar, kalimi nga ngrohja tradicionale në zgjidhje më të qëndrueshme të ngrohjes si Pompat e Ngrohjes po shfaqet me shpejtësi si një zgjidhje e zbatueshme në të gjithë Evropën. Këto zhvillime, krahas përdorimit të teknologjisë së përparuar dixhitale që lehtëson lidhjen inteligjente janë hapat më efikas përpara në rrugën drejt përmirësimit të komoditetit duke kursyer energji – si në planin afatshkurtër dhe atë afatgjatë.

Eventi gjithashtu priti prezantime të ndryshme, të cilat u shërbyen konsulentëve HVAC, duke u dhënë atyre më shumë njohuri në gamën e re të Samsung DVM S2, zgjidhjen EHS TDM Plus dhe programin DVM Pro 2.0.

Lexo: Prodhohet bateria e makinës që mund të karikohet për 5 minuta

Videot e eventit janë gjithashtu të disponueshme on demand.

Të gjitha videot e eventit  mbeten të disponueshme për t’u parë sipas kërkesës deri më 21 shkurt 2021.

Rreth Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE)

Që nga prezantimi i kondicionerit të saj të parë në 1974, Samsung Electronics ka ripërcaktuar rehatinë e klimës së brendshme për shoqërinë. Për çdo hapësirë ku njerëzit krijojnë përvoja të paharrueshme së bashku, qofshin hapësira tregtare apo shtëpi banimi. Në Samsung, ne shkojmë përtej konventës, përmes një fokusi të pamëshirshëm në shtyrjen e kufijve të teknologjisë, inovacionit dhe dizajnit.

Samsung Electronics hyri në tregun Evropian të kondicionimit të ajrit komercial në 2005. Për shkak të rritjes së shpejtë dhe në mbështetje të angazhimit të saj afatgjatë në tregun Evropian, Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE) u hap në 2017 në Amsterdam, Hollandë. Kjo seli evropiane synon të harmonizojë aktivitetet në më shumë se 30 vende evropiane. SEACE ofron trajnim të vazhdueshëm teknik në zgjidhjet klimatike dhe ndërtimin e zgjuar; pas shitjes dhe mbështetjes teknike për partnerët e saj të industrisë; mbështetur nga reputacioni i cilësisë së Samsung dhe inovacioni kryesor, duke përfshirë zgjidhjet e lidhjes dixhitale. SEACE rritet për të përmbushur nevojat e tregjeve të saj evropiane duke përfshirë si për tregun komercial ashtu edhe për atë rezidencial me ftohje inovative, ngrohje sistemi me ujë të ngrohtë në shtëpi, ftohje dhe zgjidhje të zgjuara të ndërtimit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0