Program akselerimi në Vjenë

Program akselerimi në Vjenë


Në qendër të qytetit me mbi 9.000 metra katrorë një ekosistem i tërë për inovacionin do të jetë në dispozicion, duke përfshirë një akselerator shumë-korporativ.

Çdo vit, 100 startup-et më të mira të Europës – kryesisht nga Europa Qendrore dhe Lindore – do të kenë mundësinë për të marrë pjesë në një program akselerimi 4 mujor, duke përfshirë aksesin në korporatat udhëheqëse botërore, investitorë ndërkombëtarë dhe mentorë nga kompani si Google, Uber dhe Twitter.

Lexoni: Austria bëhet qendra e startup-eve në Europë

Pjesëmarrja për startup-et është falas dhe nuk do të kërkohet ndonjë kapital.

Grupi i parë i akseleratorit do të nis në 18 Shtator 2017.

Startup-et mund të aplikojnë deri në datën 10 Korrik 2017[1] WWW.WEXELERATE.COM [2] / APLIKIMI

Hapur 365 ditë në vit, 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, 9000 m2 do të mirëpresë një akseleratorë shumë-korporativ, hapësira bashkëpunimi, sipërmarrës resident, sipërmarrje kapitaliste dhe shumë partnerë të tjerë që kontribuojnë në një ekosistem për inovacionin duke përfshirë një risi të plotë me të gjitha mjetet e nevojshme për korporatat e vendosura në zemër të Europës.

Në krye të kullës, lart mbi dritat e qytetit, ndodhet një pamje panoramike e cila mund të shijohet ndërkohë që bëhet network mes personave të pranishëm. Koncepti merr kuptim duke ofruar një fazë unike për eventet frymëzuese, tendencat më të fundit dhe diskutimet me panelin e ekspertëve dhe udhëheqësve ndërkombëtar në një vend që është porta kyçe si për Europën Lindore dhe atë Perëndimore.

Për më shumë informacion, ju lutemi vizitoni: www.wexelerate.com

/BusinessMag 

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0