Po mendoni të filloni biznesin tuaj? Puna në një kompani të madhe mund t’ju mësojë shumë


Pyetja cilat janë disa nga aftësitë e rëndësishme që njerëzit mund t’i mësojnë duke punuar në kompani të mëdha? fillimisht u shfaq në Quora: site për të fituar dhe shkëmbyer njohuri.

Përgjigja vjen nga Andy Ruben, CEO dhe Themelues i Yerdle:

Unë jam shumë mirënjohës që kam punuar në kompaninë Procter & Gamble, CGE & Y dhe Walmart në veçanti për lidershipin, menaxhimin, rëndësinë e kulturës organizative, ekspozimin dhe botëkuptimin se si funksionon një ndërmarrje e madhe.

Lexoni: Dëshironi të filloni një biznes? Pyetni veten pse

Shumë themeluesve të startup-ve u mungojnë modelet dhe shembujt e liderëve të jashtëzakonshëm. Vërtet kompanitë e mëdha kanë lidershipin më të mirë. Kam kaluar disa vjet duke punuar për Tom Coughlin, nënkryetar në Walmart. Është e pamundur të përshkruaj se sa shumë kam mësuar nga Tomi. Unë gjithashtu jam me fat që kam punuar për Lee Scott, CEO-n e Walmart, për disa vjet. Kishte shumë momente kur Lee fliste direkt me mua, por unë tani po kuptoj se sa shumë kam përfituar thjesht duke vëzhguar se si ai i përballonte problemet.

Kam punuar edhe për disa menaxherë të jashtëzakonshëm në P&G dhe Walmart. Këta menaxherë më dhanë një këndvështrim të vlefshëm se si të zhvilloj dhe të menaxhoj ekipin tim.

Puna ime në Walmart më ekspozoi në një përvojë që nuk do ta merrja kurrë në një startup – duke qëndruar në skenë para 35,000 njerëzve, duke u ulur në dhoma të vogla me krerët e shteteve, duke parë menaxherët rajonalë të merren me situata që kurrë nuk do të imagjinoja se mund të ndodhnin.

Këto janë ndër aftësitë për të cilat unë jam shumë mirënjohës nga përvoja ime në një kompani të madhe dhe ato i vijnë në ndihmë drejtpërdrejt një sipërmarrësi të ri. Të jesh i ekspozuar ndaj ekspertëve në fushën e tyre është diçka shumë e çmuar.

Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale