PlayStation shkrihet në Sony Interactive Entertainment

PlayStation shkrihet në Sony Interactive Entertainment


Sony ka shkrirë të gjithë biznesin e PlayStation në një kompani të re të quajtur Sony Interactive Entertainment. Që nga 1 prilli, presidenti i SIE dhe CEO do të jetë Andrew House, dhe biznesi do të drejtohet nga San Mateo, Kaliforni.

SIE në thelb sjell njësi hardware dhe software të-ish Sony Computer Entertainment dhe shërbimet PlayStation Network drejtuar nga shërbimet Sony Network Entertainment International nën një çati në SHBA. Do të ketë gjithashtu njësi lokale të ngritura në Tokio dhe Londër.

“Duke integruar pikat e forta të hardware, software, përmbajtjet dhe operacionet e rrjetit të PlayStation, SIE do të bëhet një entitet edhe më i fortë, me një objektiv të qartë për të përshpejtuar më tej rritjen e biznesit PlayStation®”, thotë House në një deklaratë.

“Së bashku me partnerët tanë të biznesit, SIE do të zhvillojë shërbime pioniere dhe produktet do të vazhdojnë të frymëzojnë imagjinatën e konsumatorëve dhe daljen në treg. Ne do të punojmë shumë për të maksimizuar vlerën e korporatave duke koordinuar operacionet e biznesit globale nëpër San Mateo, Tokio, dhe Londër duke vlerësuar edhe ekspertizën lokale.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0