Outlet i makinave të reja?! Një realitet i ri në tregun e shitjes së makinave - Business Magazine Albania

Outlet i makinave të reja?! Një realitet i ri në tregun e shitjes së makinave

Tani makinat e reja mund të blihen me çmim outlet-i, nëse janë modele të një viti më parë. 

Ky është një lajm i mirë nga Volvo, si strategji që ofron kompania suedeze në Shqipëri për të nxitur shitjen e makinave të reja me një çmim të përballueshëm duke kursyer më shumë se 18,000€.

Volvo Cars, nëpërmjet përfaqësisë së saj në Tiranë, është një brand makinash që punon në mënyrë konstante për sjelljen e inovacionit dhe teknologjisë në dobishmëri të klientëve të saj, shoqërise dhe ekonomisë në përgjithësi. 

Duke qenë se tregu i makinave të reja në Shqipëri ka nevojë për iniciativa nxitëse, përveç paketës së vlerësimit monetar të makinave të vjetra dhe konvertimit të vlerës së tyre në ulje për makinën e re, Volvo sjell risinë Outlet, ku makinat e vitit 2020 vijnë me ofertë deri në 18.000 euro më lirë. 

Cilat janë benefitet e nxitjes së blerjes dhe përdorimit të makinave të reja?

Së pari, është ulja e Co2 në ajër dhe si rrjedhim ulja e ndotjes. 

Së dyti, ulja e numrit të aksidenteve në përqindje të konsiderueshme duke pasur parasysh dhe faktin se Volvo është renditur në shumë klasifikime si makina më e sigurt në botë. 

Lexo: Volvo: Idetë që ndryshojnë botën janë shpesh më të dyshimtat

Së treti, ulja e numrit të fataliteteve si rrjedhojë e aksidenteve të mundshme. 

Së katërti, rritja e përgjithshme ekonomike e vendit. 

Janë iniciativa të tilla që përfshijnë strategji multidimensionale që bëjnë diferencimin dhe edukimin e tregut tonë të vogël shqiptar. 

Për më shumë informacion klikoni: https://www.volvocars.com/al/outlet

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0