Organizohet trajnimi me temë “Komunikimi dhe shitja përmes telefonit” - Business Magazine Albania

Organizohet trajnimi me temë “Komunikimi dhe shitja përmes telefonit”


Denis Gafuri trajner i shitjes organizon seminarin e radhës, mirëpo këtë herë me një temë mjaft interesante, “Komunikimi dhe shitja përmes telefonit”.

Është koha ideale për një seminar të tillë, për t’u përgatitur për vitin e ri 2019 me një qasje ndryshe të stafit tuaj në komunikim dhe shitje përmes telefonit.

Ju sigurojmë që me aplikimin e sugjerimeve të këtij trajnimi për ju ose për personelin e kompanisë tuaj, do t’iu përmirësohet shumë raporti me klientin dhe perfomanca do të jetë me rezultate pozitive financiare.

Qëllimi i këtij trajnimi është të kemi qëndrim pozitiv mendor, të fitojmë aftësi të reja në shitje përmes telefonit, dhe për të ndërtuar marrëdhënie afatgjata me klientët.

Temat kyçe që do të trajtohen:

 • Standardet e komunikimit afarist me telefon
 • Hyrje para komunikimit me telefon
 • Refuzimi
 • Qëllimi
 • Dorëshkrimi
 • Përgatitja
 • Ushtrime-aktivitete
 • Aktivizimi shitjes
 • Teknikat
 • Zëri
 • Frenuesit e komunikimit

Identifikimi i komponentëve kryesorë të hapjeve dhe mbylljeve efektive të thirrjeve.

Shmangni problemet më të zakonshme të etiketës telefonike dhe zakonet e këqija.

Identifikimi i mënyrës për të mbyllur me profesionalizëm thirrjen për të lënë klientin me një përshtypje pozitive.

Si të balanconi shërbimin e mirë të klientit me kohëzgjatjen e thirrjes, duke marrë parasysh kërkesat e telefonuesit?

Qasja profesionale me telefon, është më shumë se shitje, çdo telefonatë është një klient potencial.

Trajnimi do të mbahet më datën 24 Janar 2019, në hotel “Semitronix”, Prishtinë, prej orës 10:00 deri ne ora 16:00.

Përfshihet pjesëmarrja tërë ditore, dreka dhe pijet, materiali punues, udhërrëfyesi për shitje dhe komunikim në gjuhën shqipe si dhe certifikata.

Investimi juaj për pjesëmarrje është 89 euro, çmim ky promocional për rezervimet deri me datën 15 Janar, pas kësaj date çmimi do të jetë 125 euro.

Për grupe me më shumë anëtarë kërkoni ofertë speciale!

Për rezervime dhe informacion na kontaktoni në +38345510009 ose në sales@denisgafuri.com

Numri i pjesëmarrësve është i kufizuar kështu që rezervoni tani!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0