Organizohet Black Friday në Kosovë - Business Magazine Albania

Organizohet Black Friday në Kosovë


Black Friday shënon fillimin e sezonit të blerjeve të fundvitit dhe është dita e vitit kur kompanitë në Amerikë ofrojnë produktet me ofertat më marramendëse.

Black Friday zhvillohet në mbarë botën dhe ky vit është i 4-ti me rradhë që organizohet në Kosovë nga TopShop.

Black Friday është këtë të premte (25 nëntor) dhe sikurse në Amerike edhe Top Shop do të ketë zbritje për këtë ditë. Për të gjitha produktet do të ofrohet ulje nga -20% deri në -70%!

Tradicionalisht “Black Friday” është emër i lënë pas fundjavës së festës së Falenderimeve Amerikane, kur dyqanet në Amerikë i ulin çmimet e tyre për 24 orë kurse në Kosovë do të keni mundësi të bleni produktet me zbritje prej datës 25 deri në 28 Nëntor!

Kjo është një traditë që ata e vazhdojnë dhe këtë vit është bërë edhe më e madhe me zbritje marramendëse.

Zbritjet më të mëdha të vitit prej 20-70% në të gjitha produktet DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX prej datës 25 deri më 28 Nëntor. Llojshmëri produktesh për shtëpi, gjumë të rehatshëm, kuzhinë, fitness, bukuri etj.

Produktet më të njohura si Dysheku Dormeo, ekstraktuesi Nutribullet, enët Delimano dhe produkte të shumëllojshme për shtëpi ketë ditë do të keni mundësi t’i merrni me zbritje.

Burimi: telegrafi.com 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0