Ndërtoni markën tuaj me këto kurse » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 07/07/2017

Ndërtoni markën tuaj me këto kurse

Share
nga Anerola Torollari
Kor 07, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Nuk ka rëndësi nëse zotëroni një biznes apo punoni privatisht, të qenit prezent online rregullisht është jetike. Të lironi kohë për kurse online mund të jetë gjëja e fundit në mendjet tuaja, ama sa më shumë të dini, aq më shumë do mund të bëni.

Një studim i universitetit të Washington zbuloi se 87% e të anketuarëve mendojnë se një ndër faktorët që ka përmirësuar gjendjen e tyre të punësimit ishte pjesëmarrja në një kurs online.

Këto 5 kurse ndihmojnë çdo sipërmarrës ose biznes të vogël të zhvillojnë aftësitë e tyre në tema si SEO, Lidership, Marketing Dixhital etj.

License to launch

Në momentin që keni një ide një million dollarëshe, do t’ju duhet të hartoni një model biznesi praktik, në mënyrë që objektivat të jenë të arritshme. Ky kurs është projektuar për t’ju ofruar udhëzime mbi ngjarjet që do të ndodhin në hapat e parë të një sipërmarrjeje. Mësoni kur duhet të përkushtoheni plotësisht tek ideja juaj, si të krijoni një strategji efektive lançimi, cilët lojtarë kyë ju duhen në skuadër e të tjera si këto. Filloni ta merrni seriozisht punën mbi idenë tuaj dhe regjistrohuni këtu.

AllWeb

AllWeb është një konferencë vjetore që organizohet nga një skuadër ekspertësh marketing. Çdo vit, AllWeb vjen në përmbajtje cilësore nga folës shqiptarë e të huaj, në formën e ideve, njohurive, këshillave dhe çështjeve studimore lidhur me fushën e marketingut.

Lexoni: Rikthehet në Tiranë edicioni i 2-të i AllWeb – Konferenca e parë dedikuar Komunikimit Dixhital dhe Web-it

Të shkruarit  me një qëllim 

Të shkruarit online duket e thjeshtë, por t’i bësh lexuesit të veprojnë mbi çfarë lexuan është një aftësi e veçante. Ky kurs fokusohet në mënyrat bindëse të të shkruarit në mënyrë që të shihni rezultate të shpejta. Regjistrohuni këtu për më shumë këshilla.

Mindset 3 Consulting – Digital Marketing Training

Për të mësuar më shumë rreth Google Adwords dhe Google Analytics dhe si ato mund t’ju ndihmojnë të rrisni biznesin tuaj, kompania Mindset 3 Consulting organizon një trajnim lidhur me këto tema në datat 26-28 Shtator.

Në trajnim do të diskutohet mbi bazat e Google Adwords dhe Analytics, përgatitja e strategjisë dhe implementimi i një fushate të tillë, menaxhimi dhe optimizimi i fushatës etj.

Trajnuesit janë Miroslav Varga dhe Igor Jurić, specialistë të marketingut dixhital me eksperiencë disa-vjeçare në këtë fushë. Për më shumë klikoni www.mindset3consulting.com

Lexoni: TRAJNIM PËR GOOGLE ADWORDS DHE GOOGLE ANALYTICS

Get familiar with SEO

Kompanitë e suksesshme sigurohen që kontenti i tyre të jetë lehtësisht i aksesueshëm nga kërkimet në Google, duke përdorur mirë gjuhën e botës së SEO. Bëhuni pjesë e një kursi në artin e SEO dhe mësoni cilët janë 13 faktorët kyç të SEO që ndikojnë në popullaritetin e faqes suaj.

Go viral

Mjeshtëria në SEO është e detyrueshme, por nuk është gjithçka. Në qoftë se jeni në fillimet tuaja, ose të pakënaqur me lexueshmërinë e faqes, ky kurs do t’ju mësojë se është e nevojshme të shkoni përtej optimizimit të SEO për të gjeneruar më shumë trafik dhe të rrisni shikueshmërinë.Evente

Communication Skills Station

Maj 26, 2018
11 AM - 2 PM

Konferenca Spark.me 2018

Maj 26, 2018
në orën 09:00 AM - 27 Maj në 07:00 PM

Auto Sallon Tirana 2018, Edicioni i 3-të & Automotive Forum

Maj 31, 2018
6:00 PM - 9:00 PM, 1-3 Qershor, ora 10:00 AM - 8:00 PM

I do Real Estate – nga Eglent Bici

Qershor 7, 2018
10 AM - 12:30 PM

Startup Grind Europe Conference

Qershor 13, 2018
8 AM - 6 PM