Mesazhi i Tony Robbins për festat e fundvitit ju fton të dhuroni dashuri - Business Magazine Albania

Mesazhi i Tony Robbins për festat e fundvitit ju fton të dhuroni dashuri

Një mesazh i fuqishëm dashurie në prag të festave të fundvitit! Kështu zgjodhën Tony Robbins dhe gruaja e tij t’i uronin të gjithë!

Anthony Jay Robbins është një autor, trajner, folës dhe filantrop amerikan. Ai është i njohur për reklamat e tij informative, seminaret dhe librat për vetëzhvillim, duke përfshirë librat “Unlimited Power” dhe “Awaken the Giant Within”.

Më poshtë është ftesa e tij për të gjithë që të dhurojnë dashuri:

“Dashuria është oksigjeni i shpirtit. Pa të, ne nuk mbijetojmë. Në këtë botë të çmendur dhe të bukur, avantazhi ynë evolucionar është se Zoti, universi ose çfarëdo që ju besoni na krijoi, i bekoi qeniet njerëzore me aftësinë për të qenë dashuri, për të përjetuar dashuri dhe për ta ndarë dashurinë.

DASHURIA është një forcë e fuqishme që na ndez, na kujton, na hap shpirtin, na frymëzon dhe na thërret në shtëpi.

Në këtë sezon festash, ju ftojmë të tregoheni bujarë me dashurinë tuaj…

Një i dashur bujar është dikush që jep DASHURI pa kushte, pa axhendë, modulim ose pritshmëri. Një i dashur bujar kërkon vetëm të jetë i pranishëm dhe të jetë i dashur; duke mos kërkuar asgjë në këmbim. Dashuria bujare e jep veten hapur, thënë thjesht, është të jesh dashamirës.

Lexo: Mos lejoni frikën dhe ankthin të shkatërrojnë financat tuaja! Këto strategji mund t’ju ndihmojnë

Pra, le të mos lejojmë që stresi i sezonit të pengojë dashurinë dhe mirësinë, atë që ne jemi në të vërtet.

Është vërtet natyra jonë të duam. Pra, nëse duam festën më madhështore, nëse duam të transformojmë jetën tonë dhe jetën e atyre përreth nesh, gjithçka që duhet të bëjmë është të pyesim veten:

“Çfarë mund të jap? Kë mund të bëj të lumtur? Çfarë mirësie mund të ndaj sot?”

Këtë sezon, le të mendojmë për dashurinë pak më ndryshe nga mënyra se si na prezantohet zakonisht – le të përqendrohemi në mënyrën se si mund të BËHEMI dhe të MISHËROJMË plotësisht DASHURINË që JEMI në thelbin tonë më të thellë.

Bëhu dikush që dëshiron të japë më shumë dashuri se sa po përpiqet të marrë.

Bëhu dikush që nuk e mat dashurinë ose nuk e shikon atë si një transaksion.

Bëhu dikush që nuk e modulon apo nuk e tërheq dashurinë.

Bëhu dikush që kërkon ta kuptojë veten – merr frymë dhe lëshohu.

Jini bujar me dashurinë tuaj.

Pjesa më e mirë është: sa më shumë dashuri të ndajmë aq më shumë dashuri përjetojmë.

Po sikur fryma e kësaj feste, dhurata më e madhe që mund të bënim të ishte durimi, mirësia, nderimi i dallimeve të të tjerëve, dhembshuria jonë dhe aftësia jonë për t’i lënë gjërat të shkojnë, për të vënë re atë që mund të kemi humbur dhe për të vlerësuar momentin.

Po sikur t’i jepnim vetes dhe njëri-tjetrit pak më shumë hapësirë? 

Po sikur të ishim pak më bujarë me kohën, energjinë, vëmendjen dhe gatishmërinë tonë për t’u lidhur me të tjerët? Jeta me të vërtetë ndryshon në një moment. Në momentin që vendosim t’i lëmë gjërat të shkojnë, në momentin që themi të lutem më fal, në momentin që themi faleminderit, në momentin që themi të dua.

Tashmë ju e dini se sekreti i të jetuarit është të japësh, kështu që le të lejojmë që zemrat tona të shërohen dhe t’u japim dashuri të gjithë atyre që na rrethojnë këtë sezon festash.

Bekime për ju nga familja jonë,

Toni dhe Sage

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0