Stilisti shqiptar, nderohet me medalje të argjendtë nga gjenerali amerikan
Përditësuar së fundmi: 26/02/2020

Stilisti shqiptar, nderohet me medalje të argjendtë nga gjenerali amerikan

Share
nga Eridon Elshani
Shk 26, 2020
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Nazim Salihu Noli, stilisti i cili emigroi nga Kosova në SHBA, në kohën e luftës së vitit 1998, tashmë prej 6 vitesh, dhuron prerje flokësh falas për veteranët amerikanë, si shenjë falënderimi për kontributin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë.

Noli dhuron prerje të flokëve falas për çdo përvjetor të Pavarësisë së SHBA-ve dhe çdo ditë të premte. Kontributi i tij është vlerësuar shumë jo vetëm nga veteranët të cilëve ua ka prerë flokët, por edhe nga mediat amerikane dhe së fundi është nderuar me medalje të argjendtë nga gjenerali amerikan, Thomas J. Saadi.

Ai rrëfen për Business Mag se njeriu gjithmonë duhet të bëjë mirë pa pritur diçka në kthim.

Subscribe në kanalin tonë në YouTube


Evente