Martin Giese jep arsyet pse duhet të merrni pjesë në seminarin “Negociatat dhe Shitjet B2B” - Business Magazine Albania

Martin Giese jep arsyet pse duhet të merrni pjesë në seminarin “Negociatat dhe Shitjet B2B”


Martin Giese do të jetë lektori i seminarit “Negociatat dhe Shitjet B2B” që zhvillohet në datë 19 Dhjetor, në ambientet e Hilton Garden Inn Tirana. Në një intervistë për BusinessMag ai jep arsyet pse ju duhet të jeni pjesë e këtij seminari. 

I pyetur nga BusinessMag lidhur me seminarin e tij “Negociatat & Shitjet B2B”, se çfarë idesh do të mësojmë ne si pjesëmarrës dhe si këto ide do të na ndihmojnë të bëhemi më të mirë në lidhje me negociatat në biznes dhe ecurinë e shitjeve, ai shprehet:

“Sa i përket negociatave, qëllimi është të ndihmojmë pjesëmarrësit t’i realizojnë negociatat e ardhshme në një proces më të kontrolluar duke filluar me përgatitje më të mirë dhe menaxhim më të ndërgjegjshëm të procesit. Ushtrimet interaktive janë të projektuara për të nxjerrë në pah sfidat themelore të negociatave dhe për të mësuar strategjitë për t’i kapërcyer ato.

Sa i përket shitjeve B2B, seminari do të vejë në dijeni pjesëmarrësit për rëndësinë e kohës dhe të ndajë disa koncepte se si të dizenjohen proceset e përgjithshme të shitjeve që t’i përshtaten strukturave vendimarrëse të kompanive të targetuara.”

Për më shumë lexoni intervistën e mëposhtme të zhvilluar me Martin Giese:

Feedback-u ndaj klientit në vend të “Hot Air”: një intervistë me Business Angel-in, Martin Giese

Për të marrë pjesë në eventin e organizuar klikoni Këtu

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0