Martin Giese jep arsyet pse duhet të merrni pjesë në seminarin “Negociatat dhe Shitjet B2B”


Martin Giese do të jetë lektori i seminarit “Negociatat dhe Shitjet B2B” që zhvillohet në datë 19 Dhjetor, në ambientet e Hilton Garden Inn Tirana. Në një intervistë për BusinessMag ai jep arsyet pse ju duhet të jeni pjesë e këtij seminari. 

I pyetur nga BusinessMag lidhur me seminarin e tij “Negociatat & Shitjet B2B”, se çfarë idesh do të mësojmë ne si pjesëmarrës dhe si këto ide do të na ndihmojnë të bëhemi më të mirë në lidhje me negociatat në biznes dhe ecurinë e shitjeve, ai shprehet:

“Sa i përket negociatave, qëllimi është të ndihmojmë pjesëmarrësit t’i realizojnë negociatat e ardhshme në një proces më të kontrolluar duke filluar me përgatitje më të mirë dhe menaxhim më të ndërgjegjshëm të procesit. Ushtrimet interaktive janë të projektuara për të nxjerrë në pah sfidat themelore të negociatave dhe për të mësuar strategjitë për t’i kapërcyer ato.

Sa i përket shitjeve B2B, seminari do të vejë në dijeni pjesëmarrësit për rëndësinë e kohës dhe të ndajë disa koncepte se si të dizenjohen proceset e përgjithshme të shitjeve që t’i përshtaten strukturave vendimarrëse të kompanive të targetuara.”

Për më shumë lexoni intervistën e mëposhtme të zhvilluar me Martin Giese:

Feedback-u ndaj klientit në vend të “Hot Air”: një intervistë me Business Angel-in, Martin Giese

Për të marrë pjesë në eventin e organizuar klikoni Këtu

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale