LG së shpejti do të lançojë një telefon të ri me tre ekrane » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 07/08/2019

LG së shpejti do të lançojë një telefon të ri me tre ekrane

Share
nga Anerola Torollari
Gus 07, 2019
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Nëse një smartphone me vetëm një ekran nuk është i mjaftueshëm për ju, së shpejti LG mund t’ju bëjë një surprizë.

Kompania publikoi një video të Hënën duke bërë një njoftim të ardhshëm për IFA 2019, konventën vjetore të teknologjisë në Berlin, e cila lë të kuptohet se mund të debutojë një telefon me tre ekrane. Videoja tregon një telefon me dy ekran që paloset si një libër. Duket se ka një formë të ngjashme si Galaxy Fold i Samsung, përveç faktit që telefoni i LG do të ketë dy ekrane të veçantë sesa një ekran të vetëm të palosshëm.

Lexoni: Risia nga LG: smartphone që përdor inteligjencën artificiale në kamera

Bazuar në video, duket se dy ekrane do të jenë në gjendje të ekzekutojnë dy aplikacione të ndryshme njëkohësisht. Për shembull, videoja tregon një lojë që funksionon në njërin ekran dhe një aplikacion lundrimi në anën tjetër. Në fund të saj, telefoni mbyllet dhe data & ora mund të shihen të ndezura në pjesën e përparme – duke lënë të kuptohet se pajisja do të përfshijë një ekran të tretë të kapakut.

Duket shumë e ngjashme me rastin Dual Screen LG të prezantuar për telefonin e tij V50 ThinQ, i cili siç nënkupton emri i tij shton një ekran të dytë në pajisje. Në videon e tij duke prezantuar rastin Dual Screen për V50, LG demonstroi sesi mund të përdoret ai ekran shtesë për të zgjatur një aplikacion në të dy ekranet ose për të ekzekutuar dy aplikacione të veçanta.

Pra, është e mundur që pajisja LG ndoshta nuk do të jetë një smartphone me ekran të trefishtë, por mbase një telefon i ri që është i pajtueshëm me një aksesor të ngjashëm me rastin e Dual Screen të LG.

Lexoni: HTC, LG, dhe Sony, në vitin 2019 do të sjellin telefona 5G

Ky telefon i ri i LG vjen në një kohë kur kompani si Samsung dhe Huawei po lançojnë telefonat e tyre të parë të palosshëm, të cilët synojnë të ofrojnë përfitimet si të një ekrani më të madh në madhësi të tabletave dhe mobilitetin e një smartphone. Samsung do të lançojë Galaxy Fold e tij gati 2.000 dollarë në Shtator, pasi vonoi lançimi i pajisjes në prill për shkak të çështjeve teknike të vëna në dukje nga disa reviewers. Huawei gjithashtu vonoi lançimin e Mate X, e cila fillimisht ishte caktuar për në Qershor.

Njoftimi i LG është caktuar për 6 Shtator kur fillon IFA. Shikoni videon e plotë më poshtë:

/BusinessInsider