Lehtësohen masat anticovid në Kosovë - Business Magazine Albania

Lehtësohen masat anticovid në Kosovë

masat anticovid

Nga kjo e Hënë, në Kosovë lehtësohen masat e qarkullimit dhe aktivitetit. Qeveria e Kosovës ka miratuar këto masa. Kufizimi i lëvizjes kalon në 22:30 deri në 5 të mëngjesit.

Sipas vendimit, rihapen lokalet, hotelet, qendrat tregtare dhe restorantet.

Kjo vjen pas masave shtrënguese me 7 Prill, të cilat u paralajmëruan se do të zgjasnin 10 ditë. Me 7 Prill bilanci në Kosovë ishte 685 të infektuar me Covid dhe 14 persona të vdekur.

Lexo: Presidentja Vjosa Osmani, një mbështetje për gratë dhe vajzat e Kosovës

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0